ВІДПОЧИНОК У ВОРОХТІ

З 5 по 20 липня 2014 року у смт. Ворохта, Яремчанського району на Івано-Франківщині проходив літній табір «Козацькому роду нема переводу». Ворохта розташована на висоті 850 метрів над рівнем моря, на річці Прут. Курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів із стрибків із трампліна, біатлону, лижних перегонів.

Табір організовано благодійним фондом «Приятелі дітей» ( м.Київ) за підтримки компанії «Монделіс Україна» та благодійної організації «Приятелі дітей – США» UCARE, Inc.

Табір зібрав на відпочинок дітей, які навчаються в школах-інтернатах з Київської, Запорізької, Чернівецької областей. Від Тростянецького району в таборовій програмі ( вже п’ятий рік поспіль завдяки укладеної угоди про співробітництво між «Приятелями дітей» та службою у справах дітей райдержадміністрації) приймало участь 15 дітей соціальних категорій нашого району.

Гаслом цьогорічного табору став вислів: «Козацькому роду нема переводу – відомо в століттях здавна, козацтво є гордістю мого народу і в ньому майбутність моя».

Таборова програма була насиченою різноманітними тренінгами, майстернями, квестами, та спортивними змаганнями. Зокрема, працювали майстерні писанкарства, гончарства, фотомистецтва, кіномистецтва, флористики, майстерня вироблення декоративної свічки та ляльки-мотанки, витинанка та художнє зав’язування шнурівків. Деякі зі своїх виробів – малюнки та витинанки – діти направили в якості привітання для воїнів, що захищають незалежність та цілісність України на сході країни. І за декілька днів діти побачили фотографії воїнів зі своїми роботами в руках!

Надзвичайно різноманітною була програма екскурсій та походів по Ворохті, в Яремче, до водоспаду в Яремче. Незабутнімми стали враження від підйому по канатній дорозі у Буковелі.

Також діти відвідали літературно-меморіальний музей Івана Франка у с.Криворівня Верховинського району та музей «Гуцульська гражда», який відтворює типову оселю гуцулів – хату-гражду.

Три дні діти перебували у козацькому таборі на П’ятихатках «Курінь Довбуша». Вони там займалися бойовими мистецтвами, ночували у наметах, палили ватру, їли справжню польову їжу, охороняли прапор, співали українських пісень, здійснили похід на гору Хом’як, висота якої 1542 м.

На жаль, через погодні умови ( сильні зливи) довелось перервати вихід на Говерлу, найвищу вершину Українських Карпат і найвищу точка України, висота якої  2061 м.

Святкувалося  Свято Івана Купала - традиційне українське свято. Було справжнє театралізоване дійство: русалки, які брали у полон юнаків, спалювалося опудало Марени, дівчата плели вінки з польових квітів, а потім пускали їх по річці.

 Всі учасники табору отримали фірмові футболки, кепки, рюкзаки від фонду та його спонсорів.

Від імені  дітей, які приймали участь у таборі «Козацькому роду нема переводу», опікунів району та особисто від себе хочу подякувати спонсорам табору компанії «Монделіс Україна» за надану можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, оздоровитися в даному таборі.