На комісії з питань захисту прав дитини говорили про важливе

28 квітня 2014 року в приміщенні бібліотеки Тростянецької районної державної адміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини.
На порядок денний виносився ряд питань. Розгляд питання забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на території Білківської, Боромлянської, Люджанської сільських рад унеможливила неявка сільських голів зазначених сільських рад. Слід зазначити, що службою у справах дітей постійно вживаються заходи щодо захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Проте, ефективне вирішення зазначеного питання неможливе без тісної співпраці з органами місцевого самоврядування та неухильного виконання ними норм чинного законодавства в частині забезпечення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на постановку на квартирний облік та забезпечення їх житлом після досягнення повноліття.

 Питання про надання висновків про доцільність позбавлення батьківських прав громадян розглядалися особливо уважно та прискіпливо, адже таких питань на розгляд комісії було винесено три. Крім того, на засіданні розглядалося питання неналежного виконання опікуном своїх обов’язків, яке спричинене зловживанням спиртними напоями, та наслідком якого стала агресивна поведінка підопічної в учнівському середовищі. З даного питання виступила соціальний педагог школи, у якій навчається дівчинка та фахівець із соціальної роботи Тростянецького РЦСССДМ. З опікуном було проведено бесіду, в ході якої жінка прийняла рішення тимчасово влаштувати підопічну до Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області.

Про стан утримання та виховання підопічних звітували ще два опікуни. Комісією визнано стан утримання та виховання в зазначених сім’ях задовільним. Завершилося засідання розглядом питання про надання дозволу на вчинення правочину.