ПРАВОВЕ ВИХОВАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ У ТРОСТЯНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ

У рамках проведення тижня правових знань, спеціалістами служби у справах дітей Тростянецької районної державної адміністрації, спільно з представниками органів внутрішніх справ, кримінально-виконавчої інспекції у школах району були проведені заходи спрямовані на вдосконалення системи профілактики правопорушень, вчинених неповнолітніми, посилення боротьби з бездоглядністю дітей, іншими антисоціальними явищами, запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності .

Так, протягом останнього тижня, профілактичні лекції були проведені у Тростянецькій СШ №5, Тростянецькій СШ №3. Крім того, службою у справах дітей здійснюється контроль за станом навчально-виховної роботи в загальноосвітніх школах міста та району, систематично проводяться перевірки та складаються відповідні довідки про стан виховної роботи в навчальному закладі. Перевіряються питання правового виховання неповнолітніх, а також проводяться як масові заходи (профілактичні бесіди, виступи перед учнями старших класів), так і індивідуальні профілактичні бесіди з дітьми, що перебувають на внутрішкільному обліку та обліку служби у справах дітей і складають «групу ризику».

Служба у справах дітей при проведенні заходів у загальноосвітніх школах, профілактичних рейдів «Діти вулиці» за місцем проживання, рейдів по місцях масового відпочинку молоді здійснює контроль за поведінкою неповнолітніх, які скоїли адміністративні правопорушення та проводить з ними профілактичну роботу.

Керуючись спільними планами дій, служба у справах дітей та інші зацікавлені відділи при виявлені правопорушень, інших антисуспільних дій з боку неповнолітніх, проводять взаємне інформування та відпрацювання даного факту. Проведення подібних заходів з правового виховання підлітків у решті шкіл району заплановане на найближчий час.У школах району говорили про кримінальну відповідальність неповнолітніх.