ЛІЛІЯ ГОНТАР: ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ ВИХОВАННЯ ТА ВСЕБІЧНОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ, ЯКІ ПОТРАПИЛИ ПІД ОПІКУ (ПІКЛУВАННЯ) – ОДИН З ГОЛОВНИХ НАПРЯМКІВ РОБОТИ ВЛАДИ

На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови Тростянецької районної державної адміністрації Лілія ГОНТАР під час засідання комісії з питань захисту прав дитини та зауважила:

«Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов’язок батьків, опікунів, суспільства та держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України. І саме від нас, дорослих, залежить, яким буде становлення маленької людини та як складеться її доля».

На порядок денний були винесені питання про припинення опіки, піклування над дітьми-сиротами, про доцільність позбавлення батьківських прав відносно малолітнього сина, про затвердження індивідуальних планів соціального захисту дітей із сімей, що потрапили в складні життєві обставини.
Попередньо, усі питання порядку денного були досконально вивчені працівниками служби у справах дітей Тростянецької районної державної адміністрації. Під час засідання були заслухані заявники, члени комісії брали активну участь в обговоренні, вносили свої пропозиції до рішень.
З’ясовані факти, детально вивчені питання та прийняті відповідні рішення в інтересах дітей.
Опіка (піклування) встановлюється для забезпечення виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті/хвороби батьків, або позбавлення їх батьківських прав чи з інших причин залишились без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної соціальної політики. Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей. Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку. Завданням влади на місцях є сприяти влаштуванню таких дітей до сімейних форм виховання. Ці заходи робляться лише в інтересах дітей. Але разом з тим, опіка над дитиною – це велика відповідальність. Є певні ризики щодо належного виховання дітей, які опинилися не по своїй волі у складних життєвих обставинах. Тому держава не тільки надає право опікуватися над дітьми, а й вимагає від опікунів належного виконання своїх обов’язків.

Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області. Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.
Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області. Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.
Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області. Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.
Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.