Профілактика підліткової злочинності – на контролі служби у справах дітей

Основним напрямком роботи служби у справах дітей Тростянецької районної державної адміністрації є захист прав, свобод та законних інтересів дітей, створення системи профілактики правопорушень, вчинених неповнолітніми, посилення боротьби з бездоглядністю дітей, іншими антисоціальними явищами, запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності спільно з іншими зацікавленими управліннями, відділами та службами.

 

Службою у справах дітей Тростянецької районної державної адміністрації  систематично проводиться профілактична робота в сім’ях, де було скоєно насилля над дітьми, або існує реальна загроза його вчинення.

В загальноосвітніх школах міста та району було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів з питань попередження та протидії підлітковій злочинності, шкідливим звичкам та насильству в учнівському середовищі. Так, протягом останніх десяти днів профілактичні лекції були проведені у Білківському НВК, Станівській  ЗОШ, Тростянецькій СШ №3 , відокремленому навчальному підрозділі №2 ДНЗ «Охтирський центр професійно-технічної освіти».

Розроблено графік відвідування батьків дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Службою у справах дітей здійснюється контроль за станом навчально-виховної роботи в загальноосвітніх школах міста та району, професійному ліцеї. Перевіряються питання правового виховання неповнолітніх, а також проводяться як масові заходи (профілактичні бесіди, виступи перед учнями старших класів), так і індивідуальні профілактичні бесіди з дітьми, що перебувають на внутрішкільному обліку та обліку служби у справах дітей і складають «групу ризику».

В службі у справах дітей Тростянецької районної державної адміністрації на постійному контролі знаходиться питання поведінки неповнолітніх, які засуджені до покарання не пов’язаного з позбавленням волі. З кожним неповнолітнім, та їх батьками (опікунами, піклувальниками) була проведена індивідуально-правова профілактична робота з приводу недопущення вчинення нових злочинів та правопорушень в майбутньому. При проведенні роботи у навчальних закладах міста особлива увага приділяється даній категорії неповнолітніх.

Служба у справах дітей при проведенні заходів у загальноосвітніх школах,  профілактичних рейдів «Діти вулиці» за місцем проживання, рейдів по місцях масового відпочинку молоді здійснює контроль за поведінкою неповнолітніх, які скоїли адміністративні правопорушення та проводить з ними профілактичну роботу.

Керуючись спільними планами дій, служба у справах дітей та інші зацікавлені відділи при виявлені правопорушень, інших антисуспільних дій з боку неповнолітніх, проводять взаємне інформування та відпрацювання даного факту.