Легальна робота і зарплата — гарантія соціальної захищеності

Сьогодні легалізація заробітної плати є одним із пріоритетних завдань Пенсійного фонду України тому, що перерахування працедавцем з легальної заробітної плати громадян внесків до Пенсійного фонду забезпечує їх майбутню соціальну захищеність та своєчасні виплати пенсій пенсіонерам, надає громадянину соціальні гарантії такі, як: оплата лікарняних, допомога по вагітності та пологах, страхові виплати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Але сьогодні, нажаль, відносини між роботодавцям та найманими працівниками не завжди відповідають нормам чинного законодавства. Виплата заробітної плати у "конвертах" — це спосіб ухилення від сплати податку. На даний час виплата заробітної плати в "конверті" та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя.

Кожному громадянину необхідно зрозуміти, що захистити себе вони зможуть тільки законним шляхом,а це можливо тільки за умови офіційного працевлаштування.При цьому кожний працівник повинен знати, що відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових та єдиного внесків.

Управління Пенсійного фонду України в Тростянецькому районі в черговий раз звертається до громадян — вимагайте від своїх роботодавців офіційного оформлення на повний робочий день та виплату заробітної плати відповідно до законодавства — прозоро і чесно, не погоджуйтесь на неповну зайнятість та виплати у "конвертах". Пам’ятайте, що тільки нарахована та виплачена заробітна плата в розмірі законодавчо встановленого мінімуму дає право для врахування страхового стажу для призначенні (перерахунку) пенсії.

 

Начальник відділу платежів

до пенсійної системи                                                                                                          Наталія Каднай