Запровадження накопичувальної системи пенсійного страхування

Запровадження накопичувального рівня, заплановане з 1 січня 2017 року, який дасть можливість кожному громадянину формувати своє пенсійне майбутнє у вигляді індивідуальних накопичень на власному пенсійному рахунку, розвантажить солідарну систему, дозволить залучити інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки.

Обов’язково накопичувальна система буде діяти для осіб до 35-річного віку, але також люди від 35 до 55 років можуть на добровільній основі брати участь в накопичувальній системі. Ставка внеску буде зростати поступово: 2% в 2017 році і 7% через 5 років у 2022 році".

Держава гарантує контроль та безпеку збереження коштів накопичувальної системи, через пенсійний фонд буде створено накопичувальний пенсійний фонд, рада якого буде формуватися урядом.

Для людей, старших 35 років, зберігаються всі умови пільгового виходу на пенсію, але люди молодше 35 років, які працюють на цих професіях, будуть переводитися в накопичувальний рівень за рахунок того, що держава буде платити за них певну частину їхніх внесків, яку зараз платимо в Пенсійний фонд.

Цей законопроект передбачить гарантії державі по накопичувальній системі. Тобто кожен, хто сплачує додатковий внесок і накопичує собі кошти на старість, отримує 100% державну гарантію, що ті кошти не тільки будуть збережені, а й будуть примножені, бо одразу стають ще одним чинником розвитку української економіки і будуть вкладені в українську економіку і створення нових робочих місць.

 

 

Начальник відділу персоналу та

організаційно – інформаційної роботи                                                     Тетяна Столяренко