ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА НА ТРОСТЯНЕЧЧИНІ

На Тростянеччині розпочато роботу з інклюзивної освіти в 2013-2014 навчальному році. Для полегшення соціалізації дітей з особливими потребами районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту в 2013-2014 навчальному році започатковано районний постійно діючий семінар для вчителів, які здійснюють навчання дітей за індивідуальними программами з теми «Психолого-педагогічний супровід соціальної реабілітації та інтеграції в суспільство дітей і підлітків з особливими потребами розвитку».

Вже проведено перше заняття цього семінару з психолого-педагогічної теми «Створення умов для рівного доступу до якісної освіти дітям із особливими потребами в умовах загальноосвітнього закладу».

Очолила роботу семінару завідувач психолого-медико-педагогічної комісії Світлана Касьяненко. Основним завданням заняття було довести до усвідомлення педагогами важливості та необхідності навчання дитини з особливими освітніми потребами у колективі дітей-однолітків. До уваги учасників запропоновано фільм про навчання дівчинки з інвалідністю в звичайній школі, яка висловлює всі переваги колективного навчання над індивідуальним вдома, надано рекомендації щодо роботи з батьками, дітьми та педагогами з інклюзивної освіти. Методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Тростянецької райдержадміністрації Світлана Гончаренко, для учасників семінару продемонструвала різноманітні методики проведення тренінгових занять, які сприяють більш швидкому встановленню контакту між учителем та учнем.