Стежками партизанської слави

На виконання розпорядження голови Тростянецької районної державної адміністрації від 09.09.2013 № 406-ОД «Про відзначення в районі у 2013 році Дня партизанської слави», з метою патріотичного виховання учнівської молоді протягом вересня 2013 року в навчальних закладах району проведені відкриті уроки, виховні години, зустрічі з ветеранами підпільно-партизанського руху, спортивні змагання, проведені походи місцями партизанської слави, організовано покладання квітів до могил учасників підпільно-партизанського руху, у шкільних музеях поновлені куточки партизанської слави, організовано тематичні виставки літератури у шкільних бібліотеках.

            Зокрема у Тростянецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 класні керівники 1-5 класів провели інформаційні виховні години на тему «Партизанська Сумщина», учні 1-5 класів здійснили екскурсію до меморіалу «Недоспівана пісня».

            У Гребениківській ЗОШ І-ІІІ ступенів  проведені спортивні змагання з легкої атлетики, присвячені Дню партизанської слави, екскурсії до шкільного музею «Із історії партизанського руху на Сумщині». Учні-старшокласники упорядкували територію біля пам’ятного знака на честь проходження через село партизанського загону ім. М.Наумова.

            У Станівській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено виставку квіткових букетів і композицій, присвячених Дню партизанської слави, класними керівниками проведені уроки пам’яті, присвячені визволенню с.Станова від німецько-фашистських загарбників.

У Тростянецькій СШ І-ІІІ ступенів №5 організовано виставки художньої, історичної та документальної книги в шкільній бібліотеці на тему «Не звільняється пам’ять, відлунює знову роками…», «Від Путивля до Карпат» протягом вересня 2013 року. З учнями 7-9 класів проведено виховну годину «День партизанської слави».  Вчителі історії для учнів 10-11 класів провели лекцію «Рух опору. Організація партизанського руху на Тростянеччині». Підготовлено виставку матеріалів у шкільному музеї «Ми знаємо їх поіменно». Учні 9-11 класів переглянули документальний відеофільм  «Роль партизанського підпілля у здобутті перемоги». Проведено змагання з військово-прикладних видів спорту.  Відбувся шкільний конкурс на кращий твір, вірш присвячений Великій Вітчизняній війні.

У Білківському НВК для учнів 8 класу проведено тематичну екскурсію «Партизанська організація нашого села». Бібліотекарем школи організовано тематичну виставку літератури «Ніхто не забутий, ніщо не забуте». Педагогом-організатором із учнями 5-7 класів організовано і проведено покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам.

            У Буймерській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів старшого шкільного віку проведено туристичний похід місцями партизанської та бойової слави до с. Світайлівка та  урок історії «Партизанський рух під проводом Ковпака».