ПРОЕКТ ТРОСТЯНЕЦЬКОГО РАЙОНУ – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ ТА ПРОГРАМ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ 2013 РОКУ

Нова модернізаційна стратегія розвитку нашої держави, започаткована Президентом України Віктором Януковичем, передбачає забезпечення збалансованої представницької демократії, сильного самоврядування.

З 2003 року в Україні проводиться щорічний Конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, функції дирекції якого виконує Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні. За дев’ять років існування Конкурс став справді інтелектуальним надбанням органів місцевого самоврядування, масштабною та важливою подією, адже саме Конкурс сконцентрував навколо себе муніципальну еліту майбутнього, став однією із форм державної підтримки місцевого та регіонально розвитку.

Метою Конкурсу є відбір проектів та програм з питань розвитку місцевого самоврядування, спрямованих на розв’язання проблем  територіальних громад, поширення позитивного досвіду, набутого у процесі реалізації проектів.

Очікувані результати Конкурсу– створення банку інноваційних ідей, їх впровадження у практику діяльності органів місцевого самоврядування, сприяння процесам муніципальної реформи.

Отже, Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування є інструментом, що дає змогу владі і громадськості спільно вирішувати місцеві проблеми, надаючи державну підтримку найбільш активним та компетентним представникам місцевого самоврядування.

Учасниками конкурсного відбору Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2013 року стали 811 проектів, які представили усі регіони країни. Серед них і 2 проекти, розроблені у співпраці Тростянецької районної ради з відділом освіти, молоді та спорту Тростянецької районної державної адміністрації, а саме:

-     проектна пропозиція «Створення еколого-пізнавального дендрологічного парку Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 як унікальної частини біосфери й освітнього середовища для навчання та виховання дітей, формування екологічної культури населення»;

-     проектна пропозиція «Створення належних санітарно-гігієнічних та естетичних умов в їдальні Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької районної ради, як запорука збереження здоров’я учнів та формування культури харчування», яка і стала переможцем Конкурсу.

До уваги всіх зацікавлених осіб представляємо стислий опис проекту-переможця.