ВИЇЗНИЙ НАУКОВО-ПОПУЛЯРНИЙ ЛЕКТОРІЙ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК У ТРОСТЯНЦІ

22 березня 2014 року в актовій залі Комунального позашкільного навчального закладу Тростянецької районної ради «Палац дітей та юнацтва» проводився виїзний науково-популярний лекторій в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту “Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку”,  який має за мету формування в учнівської молоді сучасної наукової картини світу і сучасного світогляду, підвищення мотивацій до пізнання, творчості та саморозвитку особистості.

У заході взяли участь 60 учнів 10-11-х класів із шкіл  міста, які цікавляться фізико-математичним напрямком.

Відкрила  захід  Тетяна Вікторівна Пещеріна, заступник директора з навчально-виховної роботи  Національного центру «Мала Академія Наук України», яка довела до аудиторії перспективи навчання в МАН.

Член-кореспондент НАН України, декан інженерно-фізичного факультету Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», доктор технічних наук, голова відділення технічних наук Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських робіт Петро Іванович Лобода провів із юними науковцями лекційні заняття  на тему: “Наноматеріали і нанотехнології – основа науково-технічної революції ХХІ століття”. Зокрема було розглянуто питання  розвитку нанотехнологій та виготовлення нових наноматеріалів, як одного із основних рушіїв стимулювання істотних змін у таких галузях промисловості, як машинобудування, оптоелектроніка, мікроелектроніка, автомобільна промисловість, а також сільське господарство, медицина та екологія

Чернецький Ігор Станіславович, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ МАН, провів лекцію на тему: “Космічний простір: дослідження та освоєння, аспекти математичного моделювання”.

В лекційних заняттях у формі діалогу були розглянуті такі питання:
- перспективні проблеми освоєння космічного простору: основні напрями сучасних і майбутніх космічних досліджень, огляд деяких місій космічних апаратів, присвячених дослідженню ближнього та дальнього космосу; проблеми дослідження космічного простору в аспекті загальних підходів математичного моделювання.

 У ході лекцій  увагу було зосереджено на сучасних та перспективних типах космічних систем, підходи до математичного моделювання робочих процесів у цих системах, розглянуто основні напрямки наукової роботи, які можуть бути запропоновані учням і робота за якими може продовжуватися під час навчання у ВНЗ.

 Такі лекції виїзного науково-популярного лекторію в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту “Наука ХХІ століття: перспективні напрями розвитку” проводяться для старшокласників Тростянеччини не вперше. Окрім збагачення знань юних науковців новими перспективними технологіями, їх результатом стала можливість навчання для випускників освітніх закладів району у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут».