«ДНІСТРОВСЬКІ МАНДРИ – 2013»

З 16 по 30 серпня 2013 року неподалік мальовничого села Михальче, яке розташоване на правому березі річки Дністер, Городенківського району на Івано-Франківщині на території відпочинкової бази «Перлина Придністров’я» проходив літній табір «Дністровські мандри -2013», який організовано благодійним фондом «Приятелі дітей»      (м.Київ).  Табір відбувся за підтримки компанії «Крафт Фудз Україна» та благодійної організації « Приятелі дітей – США» UCARE, Inc.

       «Дністровські мандри» зібрали на відпочинок вихованців шкіл-інтернатів: дитячого будинку «Любисток» (Київська область), школи –інтернату м. Лутугіно Луганської області. Від Тростянецького району в таборовій програмі (вже четвертий рік поспіль завдяки укладеної угоди про співробітництво між «Приятелями дітей» та службою у справах дітей райдержадміністрації) приймало участь 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сім’ях опікунів.

     Таборова програма була насиченою різноманітними тренінгами, майстернями, квестами, та спортивними змаганнями.

       Зокрема працювали майстерні писанкарства, гончарства, оригамі, повітряних зміїв та флористики. Діти вчилися плести браслети дружби та браслети з бісеру.

      Учасники табору здійснили екологічну акцію на березі річки Дністер.

       Крім того, Аня Матвєєва ( ЗОШ № 3)  вже не вперше проводила хореографічний гурток і на фінальне завершення таборової зміни було представлено спільний танець всіх учасників табору.

       Цікавими були тренінги, які проводили з дітьми представники компанії «Ернтс енд Янг», яка є міжнародним лідером з аудиту, оподаткування, консультаційного супроводу з питань ведення бізнесу. Компанія включає комплексну взаємодію з різними організаціями і  турботу про екологію.

       До табору завітали справжні козаки, які протягом кількох днів проводили з дітьми навчання з бойових козацьких мистецтв, варили банош, яким пригощали дітлахів, співали українських пісень.

        Справжнім випробуванням для дітей став день самоуправління. У кожному загоні діти обирали лідера та координаторів по різних напрямках діяльності. Діти повністю  забезпечували таборову програму, вели майстерні та спортивні заходи. Вихователі ж в свою чергу створили свій загін і повністю підчинялися обраним дітьми лідерам.

      Святкувалося і Свято Спаса. До табору було запрошено священника, який освятив яблука, груші, виноград, якими смакували діти,  розповів дітям цікаву історію цього Свята. На майстерні з флористики дітьми були виготовлені яблучка з сіна, якими було прикрашено залу, в якій відбувалося свято.

     Також на таборі відзначалося головне державне свято України – День Незалежності. Відбувся святковий мітинг, підняття Національного Прапору України, покладання квітів до братської могили загиблих 2500 чоловік від рук нацистів у 1941-1945 роках на території Городенківського району.

       Було організовано екскурсії до м. Кам’янець-Подільського Хмельницької області. Це місто називають «містом семи культур» - за кількістю національностей, що в ньому жили і робили внесок у його розвиток. У різні часи на території Кам’янця-Подільского проживали українці і поляки, євреї, литовці, турки і татари, вірмени. Діти відвідали замок XIV-XVI століття, Петропавлівський кафедральний костел ( XVI століття).

        Незабутні враження залишились від відвідування музею «Писанка» у м. Коломия. Це єдиний у світі музей писанкового розпису. Архітектурна споруда у формі найбільшого в світі писанкового яйця стала візиткою Коломиї. Центральна частина музею має форму писанки висотою 14 метрів, діаметр – 10. Приміщення виготовлено повністю з кольорового скла, загальна площа вітражу понад 600 квадратних метрів. Зараз музей володіє колекцією понад 6000 писанок, представлених з переважної більшості областей України, а також з Пакестану, Шрі-Ланки, Білорусії, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції та Італії. Деякі експонати були виготовлені ще на межі XIX-XX століть. Також у м. Коломия  діти відвідали «Національний музей Гуцульщини та Покуття».

       Надовго запам’ятається дітям  3-х годинний сплав по річці Дністер, яка є третьою за довжиною  в межах України та 9-тою у Європі. Від Галича до Хотина річка утворює Дністровський каньйон, який внесено до списку семи природних чудес України. Маршрут починався біля міста Галича і проходив Дністровським каньйоном.

      По закриттю таборової зміни всі учасники табору отримали фірмові футболки, кепки, рюкзаки від фонду та його спонсорів.

     На закритті табору особливо було відмічено активних учасників таборової програми від нашого району: Іван Захарченко, Анжела Гапон, Олександр Басов, Рома Сербін, які крім основних подарунків ще отримали додаткові призи.

        Від імені  дітей, які приймали участь у таборі «Придністровські мандри», опікунів району та особисто від себе хочу подякувати спонсорам табору компанії «Крафт Фудз Україна», голові районної державної адміністрації Холодову Е.В.  за надану можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, оздоровитися в даному таборі.

                   Наталія Воробйова, начальник служби  справах дітей райдержадміністрації