Перевірка стану утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях

На виконання протокольного доручення за результатами відео-селекторної наради заступника голови-керівника апарату Сумської обласної державної адміністрації Цупра О.М. від 26 липня 2013 року спеціалістами служби у справах дітей РДА та  РЦ СССДМ було відвідано п’ять прийомних сімей з семи, в яких виховується 9 дітей за винятком двох сімей, які оздоровлюють дітей на Чорноморському узбережжі.

            За результатами відвідування прийомних сімей з’ясовано, що всі діти, позбавлені батьківського піклування,  які проживають і виховуються у них, забезпечені  необхідним одягом, продуктами харчування, мають власну територію для навчання та відпочинку. Сім’ї, які виховують дітей шкільного віку, мають комп’ютери. Молодші діти в прийомних сім’ях забезпечені достатньою кількістю іграшок.

            Спеціалістами були проведені бесіди з дітьми, під час яких з’ясовано, що прийомні батьки мають гарні стосунки зі своїми вихованцями, дітям комфортно в цих родинах.

            За дітьми молодшого віку було проведено  спостереження, яке дало змогу зробити висновок, що вихованці цих прийомних сімей розвиваються в благонадійних умовах проживання.

            Станом на 21.08.2013 року  на обліку перебуває дві родини- кандидати на створення прийомних сімей, які готові прийняти дітей у свої родини, а також документи двох сімейних пар подані на навчання майбутніх прийомних батьків до обласного ЦСССДМ.

            З фахівцями із соціальної роботи щомісячно проводяться розширені підсумкові наради за результатами їх роботи на закріплених територіях.

            Чергова нарада була проведена 01.08.2013 року, за результатами якої були надані наступні доручення:

            -продовжувати роботу по складанню соціального паспорту населення району з метою виявлення сімей, які потрапили в складні сімейні обставини;

            -охопити якомога більшу кількість сімей та осіб соціальним супроводом;

            -підвищити якість послуг, що надаються найуразливішим верствам населення з метою досягнення ними позитивного результату у вирішенні їх проблем;

            -проінспектувати осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, випускників інтернатних закладів, та, у разі необхідності, взяти їх під соціальний супровід;

            -проводити серед населення інформаційно-просвітницьку роботу з метою пропаганди збільшення в районі прийомних сімей та створення дитячого будинку сімейного типу.

            Постійно проводяться виїзди до фахівців, які працюють в сільській місцевості, з метою перевірки роботи на місцях.