Вона-наш витвір, наша мрія, Соборна вільна Україна!»

22 січня Україна відзначає День Соборності та Свободи. 99 років минуло з часу підписання Акту злуки Української Народної Республіки та  Західноукраїнської Народної Республіки. З нагоди історичної подіїТростянецька дитяча бібліотекаорганізуваладля учнів 7-х класів СШ№2патріотичну мандрівку «Вона-наш витвір, наша мрія, Соборна вільна Україна!».

Бібліотекарі розтлумачили історичну і сучасну точки зору на українську Соборність, розкрили її історичне значення, як символу споконвічногопрагнення українського народу до возз'єднання в єдину державу.

 Діти із цікавістю слухали про історичні витоки державного свята, дізнались значення слова «собор­ність» та яку важливу роль вона відіграє у процесі становлення нашої молодої держави.  Школярі активно пояснювали своє власне бачення єдності, об'єднання, патріотизму та любові не лише до власної землі, але і до рідної мови.   На прикладі вибраних поетичних рядків учні мали змогу перекона­тися у величезній любові до рідної Батьківщини, яку відчували і відчувають її громадяни уже протягом багатьох століть. Діти відповідали на питання історичної вікторини «Україно, ти для мене Храм священний на безмежжі всіх доріг!», з великою цікавістю переглянули мультимедійну презентацію «Соборна матиУкраїна-одна на всіх, як оберіг»   та хроніку тих подій.

     Наприкінці учасники заходу вшанували пам’ять тих, хто загинув,захищаючи соборність і незалежність нашої держави та   разом проспівали Гімн України.

Присутнім  була представлена книжкова виставка-репортаж  «В єднанні сила й міць держави» — з історичною та документальною літературою про події 18-20-тих  років  ХХ століття.