Тематична лекція «Українська пісня – душа народу»

30 листопада 2017 року у комунальному закладі Тростянецької районної ради «Тростянецька районна дитяча музична школа» в рамках проекту «Українці в світі»відбулася тематична лекція «Українська пісня – душа народу», присвячена композиторам-ювілярам: Г.Сковороді, П. Ніщинському, М.Леонтовичу, Є.Станковичу, В.Сильвестрову, яку підготували і провели викладачі теоретичного відділу – Тетяна Урсакій та Олена Балабіна. 

«Українська пісня - душа народу. Цей вислів став уже крилатим, бо українців у світі знають, як співучий народ. Пісня – це джерело народної мудрості, джерело багатьох чеснот українського народу, бо саме в ній відображається життя наших предків, шляхи до перемоги, почуття та переживання», - цими словами розпочала захід ведуча Дар’я Лімбас.

Процес інтенсивного і всебічного звернення композиторів до народного фольклору відбився на образно-змістовній спрямованості їхньої творчості, комплексі використовуваних виражальних засобів.

Прослухавши хорові, симфонічні, фортепіанні, камерно-вокальні п’єси, а також обробки народних пісень, учні переконалися, що народна пісня лягла в основу багатьох творів українських композиторів.

Здавна народна пісня враховується при визначенні історичного обличчя нації, її місця у світовій культурі. Якщо хочете судити про творчу індивідуальність народу, про те, що в нього є найпотаємнішого, найціннішого, то найкраще можна досягнути цього, вивчивши його народні пісні.