Мир і дружба не дива, або знай свої права

Для учнів 3-б класу СШ №5 в бібліотеці для дітей був проведений правовий тренінг «Мир і дружба не дива, або знай свої права».

Більше 50 років тому Організацією Об’єднаних Націй булла прийнята Декларація прав дитини. У ній перелічені умови, за яких усі діти на Землі будуть щасливими. Вони мають право на дбайливе піклування, допомогу і захист. Бібліотекар Ніна Бєльська познайомила учасників заходу з основними правами та обов’язками дитини згідно цього документу. До вподоби дітям були пізнавально-правознавчі ігри «Веселий м’ячик», «Квітка-семиквітка», які допомагли юним читайликам краще осмислити та засвоїти серйозні речі.

А вистави казок-експромтів допомогли юним громадянам розібратися, де ж саме порушувалися права героїв книжок та яких обов'язків вони не виконували. У грі «Мікрофон» діти мали змогу повторити правили безпеки життя. Під час медіа-вікторини «Порушення прав казкових героїв» діти разом з бібліотекарем Валентиною Гладун обговорювали ситуації, в які попадали казкові герої в країні прав та обов'язків.

Бібліотекар закликала дітей частіше опиратися на свої права в реальному житті, захищати себе, своїх однолітків, друзів, виховувати в собі гуманні почуття, доброзичливість, повагу до дітей різних національностей, до батьків, знайомих.