Районна газета

Вахта пам’яті

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 31 рік тому сталася жахлива трагедія, яка загубила життя багатьох тисяч людей.

Напередодні цього дня в бібліотеці відбулася вахта пам’яті  «Чорнобиль… Скорбота пам’яті людської», на яку були запрошені учні 9-А класу спеціалізованої школи №2.

   Бібліотекарі Алла Новікова та Наталія Пономаренко нагадали підліткам про події  більш ніж тридцятирічної давнини. Катастрофа, що сталася, назавжди залишиться спільним болем і ніколи не зітреться з пам’яті десятків поколінь.

Від прав дитини - до прав людини

В Тростянецькій районній бібліотеці для дітей пройшов День інформації «Від прав дитини-до прав людини». Бібліотекарі організували для своїх користувачів, учнів 4-б класу Сш№5, правовий круїз «Щоб в правовій державі жити-основи права треба вчити». Діти здійснили подорож по дивовижній країні «Правознайка», де дізналися про те, що таке «право», які права мають люди по відношенню один до одного. Учні отримали нові знання з питань правової культури, правового захисту, законодавства та набули певного досвіду застосування цих знань на практиці в сучасному житті.

Відбувся щорічний конкурс серед учнів-піаністів

8 грудня 2017 року в КЗ «Тростянецька районна ДМШ» відбувся щорічний конкурс серед учнів-піаністів. В цьому році конкурс було присвячено виконанню творів сучасних композиторів. Фортепіанний репертуар школи з кожним роком збагачується творами композиторів сучасності. Вже не вперше юні виконавці знайомляться з композиторами національних шкіл (з такими авторами, як): А. Лєпін, Т. Сімонова, О. Петерсен, В. Гіллок, Н. Классен, М. Дворжак. Щедрий вклад у скарбницю дитячої фортепіанної музики внесли і українські сучасні композитори: Л. Шукайло, О. Білаш, Я. Бобалік,Р. Лісова,Т. Ростимашенко, О. Білаченко.

Конкурс на краще виконання джазових творів серед учнів духових та ударних інструментів оркестрового відділу

Конкурсна діяльність дає дітям підгрунтя  для творчості, можливість розкрити себе на повну силу, а також є доброю підготовкою до регіональних та обласних конкурсів. Цікавим та корисним для розвитку юних музикантів Комунального закладу «Тростянецька районна дитяча музична школа» пройшов  конкурс на краще виконання джазових творів серед  учнів духових та ударних інструментів оркестрового відділу.

Юні музиканти, які навчаються грі на саксофоні, тромбоні, тенорі, трубі та ударній установці, учні 1 - 5 класів, із задоволенням пірнали в світ яскравого, неординарного стилю «джаз». На сцені лунали твори таких відомих композиторів, як І. Дунаєвський, К. Дебюссі, Д. Рає, Б. Карлтон, Д. Гюльєн, Н. Делло-Джойо. Виконання проходило під сучасні фонограми та в супроводі фортепіано. Учнів - конкурсантів підготували справжні фахівці - викладачі школи І. І. Маснуха і  Ю. В. Сосєдко та  концертмейстер О. Ю. Кварта.

Молоді про права людини

Під такою назвою в рамках Тижня права в читальній залі районної бібліотеки для учнів 9 – Б класу спеціалізованої школи № 5 пройшла інформаційно–правознавча година.

Будь-яка людина, починаючи з юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки. Тож, в лабіринтах права школярам допомагали розбиратися спеціалісти Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги: директор – ТамараКозир та заступник директора - Микола Кравченко.