ДО ТРОСТЯНЕЧЧИНИ ЗА ДОСВІДОМ

31 березня до відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів районного територіального центру соціального обслуговування завітали студенти вищого комунального закладу Сумської обласної ради «Лебединське педагогічне училище імені А.С.Макаренка», що навчаються за спеціальністю «Соціальна педагогіка».

У рамках соціально–педагогічної практики студенти училища ознайомлювалися з особливостями роботи відділення. Колектив відділення організував для них цікавий, пізнавальний і насичений день.

Із привітальним словами гостей зустріла директор територіального центру Шахова Ольга Василівна. Присутні переглянули презентацію, на якій яскраво була представлена робота відділення: мета, напрямки роботи, фото різних заходів та свят, що проводяться для дітей. Підготувала та провела презентацію завідувач відділення Малініна Людмила Василівна.

Про організацію реабілітаційного процесу, оформлення документації та особливості роботи з дітьми-інвалідами, розповіла вчитель-реабілітолог – Бойко Діана В’ячеславівна і запропонувала на практиці побачити специфіку проведення занять для дітей з особливими потребами.

Для студентів було проведено показове заняття з розвитку мовлення. Це дало змогу майбутнім педагогам, побачити практичну роботу вчителя та асистента, вихованців відділення, почерпнути досвід роботи з такими дітьми та безпосередньо самим поспілкуватися з ними.

Відділення реабілітації вже протягом 8 років тісно співпрацює з Тростянецькою спеціалізованою школою №2 і, безпосередньо, з вчителем індивідуального навчання Попковою Лідією Григорівною, тому вона була запрошена на цю зустріч і мала змогу розповісти про свою роботу і про співпрацю з відділенням, що дає можливість дітям, яким рекомендована індивідуальна форма навчання вдома, перебувати в колективі дітей, спілкуватись, відвідувати реабілітаційні заняття, гуртки та свята, що проводяться у відділенні.

Студенти подякували діткам та працівникам відділення за теплу зустріч та гостинність і подарували кожній дитині подаруночок, а потім запросили почастуватися солодкими гостинцями. Приємною несподіванкою для гостей стала екскурсія по визначним місцям Тростянця. Вони відвідали парк Чайковського, Альтанку, Алею закоханих та побували на екскурсії у музеї шоколаду.

Гості подякували за такий насичений день, вони отримали купу задоволення та позитивних емоцій.