МІСТА СУМЩИНИ – СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ РАДИ ЄВРОПИ

Тростянець посів 3 місце в номінації «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади» за проект «Використання історичної та культурної спадщини як додаткових місцевих ресурсів для розвитку міста»

У ньому представлена практика реконструкції історичних пам’яток – фортеці «Круглий двір», палацу Голіцина та їх використання на благо міста і його жителів.

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування-2013» відбулася у Мінрегіоні України. Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро ІСАЄНКО наголосив, що в планах Міністерства та Програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» – створення загальнонаціональної бази даних кращих практик місцевого самоврядування та спільне проведення такого конкурсу у 2014 році. Очікуваним результатом змагання є не лише збір, відзначення та розповсюдження інноваційного досвіду, але і його імплементація до національного законодавства України.

Цього року Конкурс проводився в трьох номінаціях – «Співробітництво громад: об’єднання зусиль та ресурсів», «Місцеві ресурси: пошук та мобілізація на користь громади» та «Демократія участі: залучення громадян до справ громади». Його фіналістами та переможцями стали 41 орган місцевого самоврядування всіх рівнів з понад 260 учасників, 98 з яких – міські громади. Визначення переможців проходило у два тури. Оцінювання здійснювалось за критеріями: ініціатива, інноваційність, ефективність, результативність і впливовість, сталість результатів.

Конкурс проводиться Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи у рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні» вже другий рік поспіль. Проведення таких змагань є загальноєвропейською ініціативою, яку Україна як держава – член Ради Європи підтримує з 2012 року.