НАДІЯ МАСАЛІТІНА: «РЕФОРМА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЗМІЦНИТЬ БЮДЖЕТИ ГРОМАД»

Про це голова обласного осередку Всеукраїнської асоціації сільських та селищних голів зазначила у «прямому ефірі» обласного радіо

Вона зауважила, що проектом Концепції реформування місцевого самоврядуванняпередбачено вирішення одного з найпринциповіших питань – суттєвої бюджетної децентралізації. Для цього планується внести зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України, зокрема, щодо удосконалення системи місцевих податків і зборів, які будуть спрямовані на потреби територіальних громад.

 «Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ вчасно ініціював винесення даного питання на обговорення. Так, реформування діяльності органів місцевого самоврядування, зокрема, в напрямку зміцнення фінансової самостійності, відкриє більше можливостей для місцевих громад. Такий крок дозволить вирішити проблему дотаційності бюджетів», – переконана Надія Масалітіна.

Посадовець зазначила, що сьогодні на Сумщині створюються умови для розвитку територіальних громад. Так, в області ефективно налагоджена співпраця влади та соціально відповідального бізнесу. Кошти інвесторів, що працюють на території, сприяють розвитку сільської місцевості, покращенню комфорту життя на селі. Громади також реалізують важливі проекти, що фінансуються міжнародними програмами.

 «Реформування діяльності органів місцевого самоврядування є закономірним продовженням якісних змін у суспільстві, а удосконалення територіальної організації влади стане надійною основою євроінтеграційного етапу розвитку держави. Це дозволить значно підвищити рівень соціальних стандартів, покращити якість медичних, освітніх та культурних послуг», – висловила думку Надія Масалітіна.