ОЛЕКСАНДР ЦУПРО: «МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ МАЄ СТАТИ ОСНОВОЮ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ ДЕРЖАВИ»

Сумщина направила пропозиції до проекту Концепції реформування місцевого самоврядування для врахування у подальшій реалізації документу

За словами заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації, обговорення проекту Концепції завершилося 23 жовтня. У Сумській області було проведено 848 заходів з обговорення, у 99% проект Концепції було підтримано.

«Обговорення проходило жваво та активно – на зборах трудових колективів, семінарах-навчаннях, «круглих столах» люди висловлювали власні думки щодо вдосконалення правових та інституційних засад місцевого самоврядування», – підкреслив він.

Посадовець наголосив, що головне завдання влади, яке поставив на даному етапі Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ, – дати можливість людям отримати максимум інформації, роз’яснити суть реформи та почути думку місцевих громад.

«Люди мають своє бачення шляхів розв’язання існуючих проблем місцевого самоврядування, усвідомлюють ті переваги, які отримає кожна громада, кожна родина, коли Концепція реформування місцевого самоврядування буде втілена у життя», – акцентував Олександр Цупро.

Він наголосив, що на часі – етап практичної імплементації Концепції, який полягає у підготовці пропозицій щодо реалізації на ділі проекту Концепції із залученням сільських, селищних голів, територіальних громад.

«Ми повинні напрацювати формат подальшої реалізації реформи на місцях. Це буде постійний діалог, ми розглядатимемо кожну територію окремо, виходячи з особливостей та потреб громади», – зазначив Олександр Цупро.