СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ГОТОВІ ДО ЗМІН У САМОВРЯДУВАННІ

Концепція реформування місцевого самоврядування сприятиме доступності адміністративних, соціальних та інших видів послуг для місцевих громад

На цьому наголосив голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола ФУРСЕНКО під час зустрічі з представниками сільських територій Сумщини.

«Внесення змін до законодавства – це шлях до утвердження європейських стандартів життя. Село має розвиватися в економічному, соціальному та екологічному напрямках. Сільські території повинні бути здатними до самовідтворення, там мають бути створені належні умови для життя та праці. Тому над концепцією сьогодні плідно працюють вчені, науковці та законотворці спільно з громадами», – зазначив Микола Фурсенко.

За його словами, нині Сумщина є однією з небагатьох областей, де вже створена та втілюється в життя програма розвитку сільських територій, знайдений дієвий механізм конструктивного діалогу влади з бізнесом та залучення позабюджетних коштів у розвиток територій. Це є прогресивним прикладом для решти регіонів України.

Заступник голови облдержадміністрації Сергій СЛИЗЬКИЙ зазначив, що в області на особливому контролі знаходиться питання створення робочих місць, вирішення земельних проблем, реалізація програми «Рідне село» та активно підтримується кооперативний рух.

«Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ чітко підкреслює, що держава інтегрується в європейське суспільство. Це – наш вибір, і ми будемо впевнено рухатися цим шляхом. Але сьогодні Україна має прорахувати, як дане рішення відобразиться на економіці країни, перш за все, на промисловому, аграрному секторах. Наша держава має бути повноцінним членом Євросоюзу. Для цього ми повинні зберегти свій потенціал і довести світу, що Україна гідна Європи, але з чітко визначеними перехідними положеннями економічного формування», – наголосив посадовець.

У ході зустрічі учасниками було підписано тристоронню угоду про співпрацю між Сумським Національним аграрним університетом, регіональним відділенням асоціації сільських та селищних рад і асоціацією сільгосптоваровиробників та переробників Сумської області. Цей документ закріпив партнерські відносини між сторонами, що дає можливість реалізовувати спільні проекти, спрямовані на подальший розвиток сільських територій Сумщини.