ДОВІДКА про хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства, соціальної сфери Тростянецького району до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років

З метою своєчасної та якісної підготовки  підприємств, установ та організацій Тростянецького району до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років розроблено та затверджено розпорядження голови Тростянецької районної державної адміністрації  від 15.07.2016  №275-ОД «Про підсумки проходження опалювального сезону 2015-2016 років та підготовки галузей економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років», яким передбачено створення районного оперативного штабу та цілий комплекс заходів направлених на забезпечення сталого проходження до опалювального періоду.

Головам місцевих рад, керівникам підприємств та структурних підрозділів рекомендовано розробити та затвердити заходи по підготовці до зими. Заходи розроблені та надані до управління агропромислового, економічного розвитку та житлово-комунального господарства Тростянецької районної державної адміністрації.

 З керівниками структурних підрозділів постійно проводяться наради з питань підготовки до опалювального періоду 2016-2017 років. 

На даний час відповідно до плану підготовки до опалювального періоду проведено такі роботи.

Заклади освіти

Відділ освіти Тростянецької районної державної адміністрації нараховує 17 загальноосвітніх навчальних закладів, 2 позашкільних та 7 дошкільних закладів. Під час опалювального періоду 2016-2017 року опалення закладів планується проводити наступним чином: 6 закладів – від газових топкових, 4 – централізовано, решта від котелень та топкових, які працюють на дровах.

Позашкільний заклад ДЮСШ «Барса» опалюється від власної топкової на газу, а  КЗ ТРР «Палац дітей та юнацтва» від центрального опалення.

З метою зменшення використання газового палива з початку опалювального періоду СШ І-ІІІ ст. №1 розпочне роботу на дровах.

 У Білківській ЗОШ І-ІІІ ст. розпочаті роботи по капітальному ремонту котельні із заміною котлів «НІІСТУ-5» та «Універсал 5» на сучасні твердопаливні за інвестиційним проектом, у ході реалізації якого передбачено співфінансування з державного бюджету у сумі 1338,1 тис. грн. (кошти районного бюджету 154,6 тис. грн.).  Відповідно до проектних розрахунків зменшення використання природного газу становитиме близько 100 тис. куб. м.

Під час підготовки навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період виконано:

- хімічну промивку систем опалення СШ І-ІІІ ст. №1, 2, 3. Вартість робіт склала 208,24 тис. грн.;

- роботи по заміні вікон та дверей на металопластикові:

 

№ з/п

Назва закладу

Кількість

Джерела фінансування (тис. грн.)

вікна

двері

ДБ

ПБ

МБ

1

СШ І-ІІІ ст. № 1

35

2

123,3

-

-

2

СШ І-ІІІ ст. № 2

4

-

-

10

-

3

СШ І-ІІІ ст. № 3

24

5

83,394

-

-

4

ЗОШ І-ІІІ ст. № 4

23

-

99,5

-

-

5

СШ І-ІІІ ст. № 5

22

-

-

-

63

6

Боромлянський НВК

23

-

-

-

76,44

 

Всього

131

7

306,194

10

139,44

        

- ремонт водогрійного котла в Станівській ЗОШ І-ІІ ст. на суму 8,5 тис. грн.;

- заміну водогрійного котла в Новгородській ЗОШ І-ІІІ ст. за кошти сільської ради в сумі 15 тис. грн.;

         - технічне обслуговування сигналізації загазованості та повірку сигналізаторів загазованості в кількості 28 шт. на суму 11,2 тис. грн.;

         -  сервісне обслуговування систем вентиляції – 9 шт. на суму 1,98 тис. грн.

         Також під час підготовки до опалювального періоду проведено демонтаж, ремонт та повірку лічильників газу  (2 шт. згідно з графіком), коректорів газу  (5 шт.), манометрів  (30 шт.) та один лічильник теплової енергії  - на суму 24 тис. грн.

         У відділі освіти працює комісія по підготовці до опалювального періоду 2016-2017 років. Проведено перевірку та складено акти гідравлічних випробувань, промивки систем опалення, перевірка герметизації інженерних вводів.

         Підготовлено акти готовності об’єктів теплопостачання для пред’явлення інспекції Держенергонагляду.

         У період від 05 до 07 жовтня відбудеться перепідготовка машиністів (кочегарів) на твердому паливі.

         Проводяться роботи по отриманню дозволу на пуск газу в газові топкові згідно з вимогами ПАТ «Сумигаз».

Потреба навчальних закладів у дровах становить 1798 м3. На даний час завезено 1703,9 м3, що становить 94,76%.

 

Заклади охорона здоров’я

У районі мережа закладів охорони здоров’я налічує 30 установ                          (ЦРЛ, 8 амбулаторій сімейної медицини, 13 фельдшерських та 8 фельдшерсько-акушерських пунктів).

Протягом січня-серпня поточного року виконано наступні роботи:

- поточний ремонт системи опалення у відділеннях лікарні;

-   поточний ремонт  приміщення лікарні та котельні;

-   повірка манометрів;

-   плановий ремонт запірної арматури;

-   обстеження димових каналів;

-    плановий ремонт та технічне обслуговування електроустановок;

-   проведено лабораторні іспити (за участю РЕМ) контурів заземлення та виміри супротиву ізоляції електрообладнання та мережі;

-   поточний ремонт приміщення Білківської АЗПСМ, Смородянській АЗПСМ, Артеморястівського ФП, Станівського ФАПу, Вишневському ФП та             Радомлянського ФП;

-   повірка сигналізаторів та обстеження системи загазованості по сільським закладам охорони здоров’я;

-    перепідготовка та навчання  операторів котельні;

-   розроблені та затверджені заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у осінньо-зимовий період.

             Акти готовності газової котельні районної лікарні підписані, а акти готовності топкових по сільських лікарняних закладах на даний час перебувають на етапі підписання.

Одним з пріоритетних завдань на 2016 рік є реконструкція котельні, шляхом дообладнання котлами на альтернативних видах палива районної лікарні. В даний час проводяться роботи по монтажу пожежної сигналізації.

Крім того, на 2016 рік адміністрацією районної лікарні розроблено інвестиційний проект «Капітальний ремонт (заміна вікон) будівель та споруд Тростянецької ЦРЛ» та направлено на конкурс до фонду регіонального розвитку. Проектом передбачається заміна 605 віконних блоків в будівлях лікарні. Загальна вартість робіт складає 4511,6 тис. грн.

Потреба дров на опалюваний сезон 2016-2017 років складає 1615 м3, фактично  є в наявності  508,85 м3, що складає 31,5 % від потреби, в тому числі по сільським закладам при плані 255 м3 заготовлено 419,45 м3, що складає 164,5%.

 

Проблемні питання:

1. Капітальний ремонт покрівлі котельні КЗ «Тростянецька ЦРЛ».

2. Завершення будівництва котельні на альтернативних видах палива, а саме:

-   не введений в експлуатацію вузол обліку газу;

-   не проведено режимо-налагоджувальні роботи котлів на твердому паливі, але кошти проплачені;

-   не облаштована площадка для складання дров;

-   не облаштовано дорогу для завезення  дров в котельню;

-   відсутній пристрій для завезення дров в котельню;

-   не надана виконавча документація підрядником ПП «Енергоналадка» на змонтоване обладнання;

-   не проведено технічне опосвідчення та не зареєстровано в ЕТЦ встановлені котли на твердому паливі;

-   відсутній дозвіл «Управління Держпраці у Сумській області» на введення котлів в експлуатацію;

-   технічна документація на змонтоване обладнання на сьогодні являється вилученою слідчими органами Тростянецької поліції для проведення слідчих дій стосовно підрядника. (Технічна документація необхідна для проведення технічного  опосвідчення та отримання дозволу на ввід в експлуатацію котлів в Управлінні Держпраці).

 

 

Заклади культури

У районі працює 59 закладів культури, які  розташовані в  44 будівлях,  з них в опалювальний період 2016-2017 років не будуть опалюватися  4  заклади культури  (Кам’янецький сільський клуб, Новгородський сільський клуб, Гаївський міський клуб, Боромлянський краєзнавчий музей). Робота цих закладів призупинена, так як будівлі знаходяться в незадовільному технічному стані. Ремонтні роботи будуть здійснені при наявності коштів).

На даний час відповідно плану підготовки до опалювального періоду здійснено наступні заходи:

-   замінено 26 вікон на енергозберігаючі на загальну суму 128,6 тис. грн.,

-   виконано роботи по ремонту та заміні покрівлі КЗ ТРР «Тростянецький районний будинок культури». Використано коштів в сумі 763,1 тис. грн.

-   у Гребениківській бібліотекці проведено поточний ремонт та зроблено водовідведення на суму 36,7 тис. грн.

-   проведено об’ємний поточний ремонт Боромлянської сільської бібліотеки: заміна міжкімнатних дверей – 3 шт., вирівнювання стелі та стін, поклейка шпалер, облаштування віконних відкосів  -  60,0 тис. грн. Загальна сума склала – 100,0 тис. грн.

У цілому по закладам культури на даний час при плані 784 м3 дров, заготовлено 565 м3, що становить 72% від потреби.

 

м. Тростянець

По м. Тростянець відповідно до затверджених рішенням виконавчого комітету №264 від 15.06.2016 року заходів по підготовці житлово-комунального господарства міста Тростянець до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років проводяться згідно з графіком заплановані роботи. Це капітальний та поточний ремонт покрівель житлового фонду, заміна водопроводів, систем каналізації, поточний ремонт електромережі, благоустрій і тому подібне на загальну сума -  896,5 тис. грн.

Також станом на сьогодні  проведено:

-     будівництво тротуару по вул. Вознесенсьнська загальною площею 320,076 м2 на суму 113,285 тис. грн.

-     поточний ремонт тротуару в парку ім. Чайковського, загальною площею 129,387 м2 на суму 42, 366 тис. грн.

-  поточний  ямковий ремонт доріг загальною площею 2129,8 м2 на суму – 537,4 тис.грн.

-   реконструкцію топкових ДНЗ «Веселка» та КДК «Тростянецький» на суму 365,2 тис. грн.

-   встановлення 46 нових енергозберігаючих вікон в дитячих навчальних закладах міста на суму 193,4 тис. грн.

-   монтажні роботи по освітленню приміщень котельні та підключення  електродвигунів КЗ КДК «Тростянецький», а також дитячого садочка "Веселка".

-   часткове утеплення зовнішніх стін ДНЗ «Казка», ДНЗ «Калинка»,                       ДНЗ «Ромашка» на суму 120,3 тис. грн.;

-   капітальний ремонт покрівлі в ДНЗ «Казка» на суму 59,0 тис. грн.

-   капітальний ремонт покрівель житлового фонду площею 1422 м2 на суму 351,3 тис. грн.

-   роботи по встановленню навісів для зберігання дров у ДНЗ «Калинка» та «Веселка». На даний час заклади  забезпечені паливом на 100%.

Також з метою заощадження бюджетних коштів та зменшення використання газу у дошкільному закладі «Калинка» на опалювальний період заготовлено 170 м3 дров.

           У лютому 2016 року переведено на опалення твердим паливом ДНЗ «Калинка», що дало змогу зекономити за опалювальний період близько 18 тис. бюджетних коштів.

Потреба дров на опалювальний період по КП ТМР «Тростянецьке ЖЕУ» становить – 3720,5 м3.Для опалення бюджетної сфери міста комунальним підприємством проведено заготівлю твердого палива на комунальні котельні міста 1120,4 м3, що складає 27,9%.

 

Виконуючий обов’язки начальника

управління агропромислового,

економічного розвитку та житлово-

комунального господарства Тростянецької

районної державної адміністрації                                                      Н.М.Кошелєва