І ЛІКАРІ, І ПАЦІЄНТИ ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ОТГ ВІДЧУЛИ, ЩО МЕДИЧНА РЕФОРМА РУХАЄТЬСЯ В ПРАВИЛЬНОМУ НАПРЯМКУ

Про конкретні результати медичної реформи у своїй громаді розповів голова Тростянецької ОТГ Юрій БОВА учасникам спільного засідання Ради регіонального розвитку Сумщини та колегії облдержадміністрації

Тростянецька ЦРЛ, що нині перебуває на балансі громади, поступово перетворюється на медичний заклад європейського зразка.

За словами Юрія Бови, на ремонт лікарні було виділено 2 мільйона гривень із міського бюджету.

 

«У відремонтований заклад ми не дозволили занести навіть жодної старої тумбочки, – розповів він. – Поміняли двері, вікна, у палатах зроблені сучасні санвузли, є душові кабіни, холодильники, телевізори. За благодійні внески, зібрані жителями громади та району, в Тростянецьку ЦРЛ придбано сучасне діагностичне обладнання – біохімічний аналізатор крові. На заощаджені кошти, а це близько 100 тис. грн. буде здійснено заміну застарілих медичних приладів клініко-діагностичної лабораторії – мікроскопів, центрифуги».

Не обійшлося і без допомоги з обласної влади. Так, за рахунок співфінансування з обласного бюджету та бюджету ОТГ (по 2 мільйони гривень) було придбано сучасний рентген-апарат. Зараз відбувається ремонт приміщення і на початку січня буде відкрито новий рентген-кабінет.

«Під час спілкування з лікарями Тростянецької лікарні я дізнався від них, що саме такого обладнання їм не вистачає, – зазначив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО. – Ми людям обіцяли і виконали свою обіцянку – профінансували це обладнання за формулою 50 на 50».

Очільник області повідомив, що таким чином можуть фінансуватися проекти і в інших громадах. До речі, Президент України Петро ПОРОШЕНКО теж наголошував, що держава допомагатиме активним громадам, які мають перспективні плани та конкретні розвиткові проекти.