ДЕРЖАВА ВИДІЛИЛА 25 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЖИТЛА ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ–УЧАСНИКАМ АТО

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО обговорив з учасниками антитерористичної операції з числа внутрішньо переміщених осіб питання щодо їх соціального захисту і забезпечення житлом

У 2018 році діятиме нова бюджетна Програма, що стосується забезпечення житлом учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи в районах АТО у період її проведення та є внутрішньо переміщеними особами. Програмою передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 25 мільйонів гривень на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення. У Сумській області 23 таких бійця, які потребують забезпечення житлом.  

«Окрім забезпечення житлом, соціальний захист бійців АТО є одним із основних питань нашого нинішнього законодавства, у якому мають бути чітко прописані повноваження, механізми, посади осіб, які відповідають за конкретні питання. Наприклад, законом передбачено пільговий проїзд учасникам АТО, однак у державному бюджеті на це кошти не виділено. І саме на державному рівні не урегульовано ряд подібних питань», – прокоментував Микола Клочко.

Член Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю Микола ГРЕКОВ зазначив: «Формально кожен учасник АТО має багато пільг, однак це не закріплено за жодним офіційним органом. Я особисто стикався з тим, як два державних органи не могли розібратися між собою, хто має видати бійцю довідку про те, що він втратив руку. І так не має бути. Тому ми намагаємось привернути увагу влади до існуючих проблем».

Учасники зустрічі згадували, через які випробування їм довелося пройти у зоні бойових дій, а також детально говорили про проблеми, з якими вони зіткнулися після демобілізації, необхідність соціальної адаптації та медичної допомоги.