ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ ПРИ ТРОСТЯНЕЦЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Під керівництвом виконуючого обов’язки голови Тростянецької районної державної адміністрації Олега Сипка відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тростянецькій районній державній адміністрації.

Участь в засіданні взяли члени комісії, керівники свинарських та тваринницьких господарств району незалежно від форм власності, голови сільських рад та ЗМІ.

На порядок денний були винесені питання: Щодо епізоотичної ситуації по африканській чумі свиней і інших гострих та хронічних інфекцій в районі, області, Україні та світі; Щодо виконання пункту 12 протоколу засідання ДНПК при облдержадміністрації від 31.01.2018р., №1 – доповів Сергій Шаповал - начальник Тростянецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

Сергій Борисович зазначив, щосьогодні район та область благополучні щодо африканської чуми свиней.

В Україні з початку цього року виявлено 37 випадків АЧС (13- домашні, 21- дикі, 3 - інфіковані об’єкти), в 12 областях, в т. ч. Харківській і Полтавській по 2, Чернігівській - 1. Неблагополучними в Європі вважаються - Польща, Литва, Естонія, Білорусь і Російська Федерація.

Зазначене складається з декількох причин, але однією з основних є ігнорування важливих елементів біозахисту (санпропускник, дезбар'єри, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття тощо) та відсутність самоконтролю за станом біобезпеки в свинарських господарствах, за їх роботою в «закритому» режимі.

Також існує потенційна загроза занесення вузликового дерматиту ВРХ (ЗВД ВРХ), адже разом з потеплінням розпочнеться виліт кровосисних комах, які являються основними переносниками збудника хвороби. Нам необхідно приділити значну увагу організації та проведенню заходів щодо захисту тварин від збудника ЗВД ВРХ, а також зменшення або усунення ризиків виникнення хвороби. З цією метою протягом періоду активізації комах необхідно проводити обробку тварин інсектицидами, таким чином ми можемо розірвати ланцюг зараження та поширення інфекції.

Небезпеку та загрозу здоров’ю тварин і людей несуть також такі захворювання як сказ тварин, туберкульоз, лейкоз, лептоспіроз. Станом на 1 березня маємо 15 випадків сказу в області (6-лисиць, 5-собаки, 4 –коти).

У зв'язку з вищевикладеним та з метою утримання епізоотичної ситуації щодо інфекцій тварин, зокрема АЧС, контрольованою та недопущення занесення, в подальшому, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Тростянецькій районній державній адміністрації, вирішила ряд важливих питань та надала доручення відповідальним особам.