НАЦМЕНШИНИ СУМЩИНИ: ОБ’ЄДНАННЯ НАВКОЛО МИРУ І МІЖНАЦІОНАЛЬНОЇ ЗЛАГОДИ

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО обговорив із представниками Асоціації національних меншин Сумщини важливі питання міжетнічної безпеки та культурного розвитку

За словами очільника Сумщини, мир і злагода в області – це спільна мета кожного громадянина, незалежно від національності чи віросповідання. Тому потрібно бути єдиними у протидії спробам використання етнічного фактору для дестабілізації у суспільстві, поширення ідей автономізму, сепаратизму та інспіруванню міжетнічних конфліктів ззовні.

Присутні відзначили, що наразі у вишах області навчається багато студентів-іноземців, які представляють ту чи іншу громаду. Тому було запропоновано поглибити співпрацю навчальних закладів із національними громадами, щоб допомагати молодим людям, налагоджувати зв’язки. З огляду на це Микола Клочко доручив освітянам розробити такий формат, який би сприяв інтелектуально-духовному розвитку студентів, укріплював міжнаціональну злагоду.

На думку запрошених, культурні традиції та їх різноманітність чи не найбільше слугують об’єднуючим фактором для дружби та співпраці національних громад області, які окрім своїх заходів, організовують і спільні культурні фестивалі.

За словами представників єврейської громади, всі залюбки долучаються до фестивалю нацменшин. Проте в межах одного дня вкрай важко показати весь той культурний пласт, носіями якого є різні народності на Сумщині. Тому вони бажали б розширити межі фестивалю, а міжетнічний культурний центр сприяв ще більшому згуртуванню та порозумінню. Очільник області запропонував опрацювати проведення широкомасштабного заходу з урахуванням побажань і пропозицій всіх бажаючих.