ІРИНА КУПРЕЙЧИК: «СУМЩИНА – ПЕРСПЕКТИВНА ОБЛАСТЬ, АЛЕ ЧЕРЕЗ НЕСПРАВЕДЛИВИЙ РОЗПОДІЛ РЕСУРСІВ МИ МАЄМО ЧИМАЛО ПРОБЛЕМ»

На цьому тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації наголосила під час інтерв’ю журналістам телеканалу ІСТV

«Я не вважаю нашу область депресивною. У нас є природні багатства – надра, ліси, чорноземи. На Сумщині видобувається 44% від загального об’єму нафти, яка видобувається в державі, близько 10% газу, і 65% попутного газу. А замість вигоди від цих багатств бачимо лише проблеми: забруднене повітря, вода, руйнуються дороги, населення області на 30% більше ніж в середньому по Україні хворіє на онкологію», – розповіла Ірина Купрейчик кореспондентам.

 

За її словами, Сумщина в цьому році отримала лише 156 мільйонів гривень рентної плати за нафту. Але ця рента складає лише 5% від видобутку, з них 3% іде в місцеві бюджети, 2% – в обласний бюджет. Цього замало.

«У нас не все гаразд із медициною. Щоб заклади області могли сьогодні укласти договори з Національною службою здоров’я України, ми маємо закупити обладнання на 1 мільярд 300 мільйонів гривень. У бюджеті області цих коштів немає. Наш обласний диспансер не може надавати якісну допомогу онкохворим. У 2020 році Сумщина не отримає з держбюджету 250 мільйонів гривень за рахунок зменшення субвенції на освіту та медичну галузь. У нас забрали податки з лісів. Значно менше в нашу область надходить коштів на ремонт доріг, ніж, наприклад, в ту ж Дніпропетровську область. Чому так відбувається? Ми писали листи і в міністерства, і Прем’єр-міністру з пропозиціями чи рентну плату підняти, чи давати нам якусь дотацію. Нам потрібна допомога держави. Я хочу сьогодні, щоб нас почули в Києві», – наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації.

Ірина Купрейчик переконана: не можна з області все забирати і нічого не давати. Сумщина – перспективна область. У нас розвинена видобувна, лісова, аграрна галузі. Обласна влада працює над підтримкою малого і середнього бізнесу, пропонуючи місцеві і державні програми підтримки підприємництва, фермерства, розвиває туризм і спорт. Але в області через малу кількість великих бюджетоутворюючих підприємств та їхню нестабільну роботу катастрофічно не вистачає коштів. А через несправедливий розподіл державних ресурсів ми маємо чимало питань, які самотужки нам не вирішити.