16 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ УКРАЇНСЬКИХ ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ – «КІБОРГІВ»

Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року

Українські військові утримували старий та новий термінали аеропорту, опорним пунктом українських сил було селище Піски — через нього захисникам летовища поставляли провізію та боєприпаси, здійснювалася ротація бійців.

В цьому ж селищі була розгорнута артилерія вогневої підтримки. Проросійські сили атакували аеропорт з прилеглого Київського району Донецька, з території монастиря на півдні та с. Спартак на сході.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал - бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилися, ховаючи під собою українських захисників.
22 січня вцілілі оборонці вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапили до полону. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.
Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисників терміналів стали називати «кіборгами».
Точна кількість загиблих остаточно не відома. Тільки внаслідок підриву терміналу ДАП, Україна втратила 51 захисника.
16 січня з ініціативи самих "кіборгів", які пройшли через 242-денне пекло, відзначають День захисників ДАПу та вшановують пам’ять загиблих побратимів.
Вони вистояли, не вистояв бетон.