У ФІНАЛЬНІЙ ВЕРСІЇ ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ОБІГ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ МІНІМАЛЬНА ЦІНА НА ЗЕМЛЮ, НИЖЧЕ ЯКОЇ ЇЇ НЕ МОЖНА ПРОДАТИ

Ця норма прописана у законопроекті №2178-10 як запобіжник проти шахрайських дій щодо власників паїв. Шахраї не зможуть видурити у пенсіонерів пай за гривню

«До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок, не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку (25-30 тис. грн за га)», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій МИЛОВАНОВ.

Розрахуватися за придбану землю можна буде лише безготівково. При цьому покупець має надати документи щодо законності походження коштів, за які купується земля. На відповідність вимогам законодавства всі документи перевірятимуть нотаріуси. Якщо походження коштів не буде підтверджено – операція з купівлі землі буде неможливою.

Законопроектом пропонуються пільгові умови придбання с/г землі для фермерів.

«Агровиробники, які ведуть селянське/фермерське господарство на землях, що були передані їм у постійне користування (до 100 га), будуть мати можливість придбати цю землю у розстрочку на 7 років за ціною нормативно грошової оцінки (НГО) без аукціонів. Відтак фермер протягом цього часу платитиме за цю землю на рівні оренди, а інколи й менше, і максимум через 7 років це вже буде його власна земля. Таке прохання було озвучено фермерами під час поїздок експертів у регіони і до цієї думки прислухалися. Таких земель сьогодні біля 560 тис. га», – розповів Тарас ВИСОЦЬКИЙ, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Презентація щодо земельної реформи (законопроект 2178-10 до другого читання) за посиланням http://bit.ly/2tgS9XB