ВІДДІЛ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ У ТРОСТЯНЕЦЬКОМУ РАЙОНІ ЗВІТУВАВ ПРО РОБОТУ

Під керівництвом голови Тростянецької районної державної адміністрації ОЛЕГА СИПКА відбулася апаратна нарада. На порядок денний було винесено питання про роботу відділу Держгеокадастру у Тростянецькому районі головного управління Держгеокадастру у Сумській області. Доповідачем був начальник відділу - Ігор Соболь
За I півріччя 2019 року відділом надано 249 відомостей з ДЗК, в тому числі опрацьовано 112 зовнішніх заявок. На особистому та виїзному прийомі керівництвом відділу прийнято 140 громадян, яким надано роз’яснення. Відділом видано 2136 витягів з технічної документації про нормативно грошову оцінку земельних ділянок на заяви громадян та клопотання юридичних осіб, в тому числі 1117 витягів в он-лайн режимі

Грошова оцінка земель населених пунктів Тростянецького району проведена в повному обсязі в період із 1998 по 2009 роки. Відповідно до Закону України «Про оцінку земель» оновлення необхідно проводити 1 раз на 5-7 років. На постійному контролі стоїть питання проведення моніторингу земель сільськогосподарського призначення державної власності на території району. Розпочаті роботи по інвентаризації земель державної власності на території Мартинівської сільської ради Тростянецького району Сумської області та інформація про 17 ділянок на площу 137 га. занесена до бази даних ДЗК. Загальна площа земель на території району, яка підлягає інвентаризації, становить близько 2000 га. Було продано право оренди 11 земельних ділянок загальною площею 104, 7765 га. сільськогосподарських угідь. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 15 травня 2014 року №523-р визначено перелік адміністративних послуг, які надаються територіальним органам Держгеокадастру через ЦНАПи. На даний час затверджено 20 інформаційних та технологічних карток щодо надання адміністративних послуг відділом через Центр надання адміністративних послуг Тростянецької райдержадміністрації. На сьогодні всі адміністративні послуги надаються відділом відповідно до затверджених інформаційних та технологічних карток. Термін та порядок надання адміністративних послуг не порушуються. На території Тростянецького району, станом на 01.07.2019 року  учасниками АТО з метою одержання у власність земельних ділянок на ведення особистого селянського господарства було видано 283 заяв на отримання дозволів на розробку проектів землеустрою. Видано 239 накази про надання дозволів та 232 наказів про затвердження проектів землеустрою.

На завершення Олег Дмитрович зазначив, що ефективне використання земель – це, перш за все, шлях наповнення бюджету. Необхідно докласти максимум зусиль, щоб проблемні питання у сфері земельних відносин були врегульовані.
Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.                        Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.
Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.