СВЯТКУЄМО ДЕНЬ БАТЬКА В УКРАЇНІ!

Починаючи з 2019 року кожну третю неділю червня Україна буде святкувати День батька!

8 травня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято Указ Президента України “Про День батька”, згідно з яким у третю неділю червня кожного року буде відзначатися День батька.


Реалізація акта сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку,зміцнення інституту сім’ї, як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у виховному процесі дітей,а також сприяння популяризації сімейного способу життя,формування відповідального батьківства .
День батька – це щорічне свято в честь батьків, що відзначається у багатьох країнах світу, проте в Україні до 2019 року воно не було офіційним.
Історія свята розпочалася в Америці. У 1909 році жінка на ім’я Сонора Смарт подумала про те, що її батько виховував п’ятьох дітей, крім неї, однієї, коли померла її мама. Соннора хотіла, щоб її батько знав, що він для неї особливий і вона його дуже любить і цінує. Після цього вона звернулася до місцевої влади з пропозицією заснувати нове свято, на честь всіх батьків світу. Її підтримали і збиралися влаштувати свято 5 червня – в день народженняїї батька, проте часу на підготовку не вистачило і свято перенесли на 19 червня.
Згодом, свято стало популярним і в інших штатах, а після, і в інших країнах. У 1966 році свято було оголошено президентом Америки Ліндоном Джонсоном загальнонаціональним. Булла встановлена єдина дата для урочистостей на честь всіх батьків – кожне третє воскресіння червня.
Тож 16 червня діти нашої країни можуть офіційно привітати своїх татусів з Днем батька!