ЛІКИ НА ТРОСТЯНЕЧЧИНІ МОЖНА ПРИДБАТИ ЗА ЕЛЕКТРОННИМ РЕЦЕПТОМ

З 1 квітня 2019 року лікарські засоби по програмі «Доступні ліки» відпускаються виключно за електронними рецептами. З даного питання заступник голови Тростянецької районної державної адміністрації Аліна Шацька провела нараду з керівниками аптечних закладів Тростянецького району.

 

На нараді були присутні головний лікар Комунального некомерційного підприємства "Тростянецький центр первинної медичної допомоги" Тростянецької міської ради Світлана Лобода, головний лікар комунального некомерційне підприємства Боромлянської сільської ради "Амбулаторія загальної практики - сімейної медицини села Боромля" Михайло Русанюк та представники аптечних закладів Тростянецького району. У ході наради обговорювалась низка питань щодо укладання договору аптек району з національною службою здоров`я України.
Світлана Петрівна та Михайло Семенович зазначили, що в березні Національна служба здоров’я розпочала підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня 2019 року запрацював електронний рецепт і НСЗУ почала оплати аптекам за програмою. 
Крім механізму фінансування урядової програми змінюється також і система виписки, отримання та відпуску лікарських препаратів. Сімейний лікар через медико – інформаційну систему виписує електронний рецепт, пацієнт після реєстрації рецепту в електронній системі отримує пін - код з яким має право звернутись до будь-якого аптечного закладу, що приймає участь у програмі «Доступні ліки» та отримати необхідні лікарські засоби, медикаменти. 
Заступник голови Тростянецької райдержадміністрації Аліна Шацька підкреслила важливість того, щоб відпуск лікарських засобів за електронним рецептом був доступним всім мешканцям району. На сьогоднішній день деякі з аптечних закладів Тростянецького району вже обслуговують клієнтів за електронними рецептами. Частина закладів знаходиться на завершальному етапі підготовки до відпуску ліків за електронними рецептами.