МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ ТА СУБСИДІЙ

      В рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» розкриваємо тему монетизації пільг та субсидій.

      З березня 2019 року уряд розпочав виплату субсидій готівкою тим громадянам, яким субсидію призначено у 2018 році.

Першими «живі» кошти для оплати комунальних  розрахунків за лютий вже отримали пенсіонери, які отримують пенсію 4 березня. Тим, у кого є песійна картка, субсидія буде зарахована туди. Тим, у кого немає картки, додому принесе листоноша.

      Усі  не пенсіонери  зможуть отримати свою монетизовану субсидію з 12 березня у будь-якому відділені Ощадбанку.

       Субсидію у березні цього року вже видають грошима, тим, кому допомогу призначено з 2018 року, ними (грошима) субсидіант має самостійно розрахуватися за лютневі комунальні платежі. Гроші, які залишаться після оплати комуналки, домогосподарство може використати на власні потреби. Наприклад: якщо Ваша субсидія 1600 грн., а платіжки прийшли на загальну суму 1100 грн., в такому разі 500 грн. залишається Вам на власні потреби.

       З березня таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Субсидіанти отримуватимуть свю суму допомоги на руки і мають самостійно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Монетизована субсидія, яка залишиться після оплати комуналки, може бути використана на власний розсуд.

        За оплату комуналки після 25 числа  субсидію не відмінятимуть.

        Є громадяни, яким субсидія надійде разом з пенсією у 20 числах березня – у їхній пенсійний день. У переважній більшості – це працюючі пенсіонери. Виникає запитання – як встигнути оплатити комунальні платежі за лютий і чи не відмінять субсидію, якщо оплата відбудеться після 25 числа? Субсидію не відмінять!  Допомога готівкою наступного місяця так само прийде у день виплати пенсії. Головне, щоб заборговааності не було станом на травень 2019 року – тоді, коли відбувається перепризначення субсидії на новий рік.

         Усі одержувачі житлових субсидій, які не є пенсіонерами та користуються допомогою з 2018 року з 12 березня зможуть забрати свою монетизовану субсидію у будь-якому відділенні Ощадбанку. Потрібен лише паспорт та ідентифікаційний код.

         Немає жодної прив’язки до місця реєстрації громадянина, якому призначено державну допомогу для оплати комунальних платежів.

         На СМС-повідомлення від Ощадбанку чекати не потрібно.

         З 12 березня монетизована субсидія чекатиме в Ощадбанку усіх тих, хто не є пенсіонером. У березні субсидія прийде грошовим переказом «Швидка копійка», у квітні вже на картку, яку банк одразу видасть під час Вашого звернення у березні місяці в Ощадбанк.

        Для зручності субсидіантам, які не є пенсіонерами, запропоновано перед відвідуванням банку пройти реєстрацію на офіційному сайтіhttps://www.oschadbank.ua/ua/sb   або в Контакт-центрі Ощадбанку за тел.:            0 800 210 800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів на території України). Це дасть субсидіанту змогу самостійно обрати найближче відділення, зручний час та дату отримання субсидії  без черг.