КУПУЙ УКРАЇНСЬКЕ – ПІДТРИМУЙ СВОЇХ

З огляду на міжнародні відносини, які останнім часом склалися між Україною та Російською Федерацією, на новий рівень проведення виходить започаткована різними громадськими рухами акція «Купуй українське – підтримуй своїх».

Саме про підтримку в торговій мережі українських товарів та ігнорування російських йшлося на засіданні Ради підприємців Тростянеччини, що відбулося 02.07.2014 р. в райдержадміністрації. На нараду зібралися представники малого та середнього бізнесу, які мають у нашому районі торговельні заклади.

З приватними підприємцями спілкувався голова Тростянецької районної державної адміністрації  Олександр Комлик та начальник управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Лілія Гонтар. Вони довели до підприємців інформацію про те, що в області триває акція «Купуй українське – підтримуй своїх», розповіли про її суть.

Багато покупців, в тому числі і в нашому районі, вже для себе вирішили, що купувати російські товари – означає фінансувати чужу економіку та збройні сили, тому вони ігнорують товари російського виробництва, запитують у продавців вітчизняні аналоги.

 Про це говорили представники малого та середнього бізнесу, які були присутні на нараді. Висловлювалися за те, що в торгових точках необхідно звернути увагу покупців на цю акцію голова  Ради підприємців при Тростянецькій районній державній адміністрації Василь Гуренко, приватні підприємці Інна Слабоспицька та Олег Бондаренко. Для цього слід виготовити таблички з написом  «Купуй українське», використовуючи в їх оформленні українську символіку, знайти їм найпомітніше місце в магазині. Підприємці зазначали, що закуповуючи товар на базах, вони звертають увагу на штрих коди і виробника продукції, намагаються не завозити до торговельних мереж російські товари. Адже від того, як реалізується вітчизняний товар, залежить розвиток нашої економіки та робота місцевих підприємств.

Друге питання, яке розглядалося на нараді – внесення змін до районної програми підтримки малого та середнього підприємництва у Тростянецькому районі на 2015-2016 роки. Керівник району Олександр Комлик запросив підприємців внести свої пропозиції, які будуть враховані у цьому документі.