До уваги зацікавлених суб'єктів господарювання!

Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель.

Одним з пріоритетних напрямків діяльності Мінекономрозвитку як Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель є підвищення рівня прозорості дій замовників.

 

Мінекономрозвитку спільно з Проектом технічної допомоги ЄС «Підтримка впровадження Стратегії реформування публічних закупівель Дорожньої карти для гармонізації законодавства в Україні» (далі – Проект ЄС) напрацьовано Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель (далі – Настанови). Метою Настанов є надання методично – консультативної допомоги щодо забезпечення системного підходу до формування, підтримки та розвитку етичної поведінки замовників під час підготовки та здійснення публічних закупівель в Україні.

Проектом ЄС додатково було проведено аналітичний огляд Кодексів етики публічних закупівель, що діють в країнах – членах ЄС та підготовлено звіт «Кодекси поведінки щодо публічних закупівель».

З метою широкого інформування суб'єктів господарювання щодо Настанов, Мінекономрозвитку на офіційному веб - сайті Міністерства (www.me.gov.ua) у підрозділі «Узагальнені відповіді» розділу «Консультації з питань закупівель» підрубрики «Публічні закупівлі» розміщений лист Мінекономрозвитку від 01.04.2019 №3304-04/13647-06 «Щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель» за посиланням: http://sbitly.su/OQCC.

Оскільки рівень етичної культури замовників і обґрунтованість прийнятих рішень впливають на ступінь довіри, прозорості та справедливості при проведенні процедур закупівель, Мінекономрозвитку з метою формування загальноприйнятих норм етичної поведінки, дотримання основних принципів здійснення закупівель, запобігання  можливим правопорушенням та конфлікту інтересів пропонує замовникам використовувати роздроблені Настанови.

Настанови щодо етичної поведінки замовників під час здійснення публічних закупівель (Додаються).

Додаток