Профілактика остеопорозу

Остеопороз вважається захворюванням, яке пов’язане зі зниженням щільності кістки і витонченням кісткової тканини, через це з’являється високий ризик переломів кісток. Остеопороз завжди характеризується втратою кальцію в кістках, який може вимиватися з організму з різних причин: бездіяльність, гормональний збій під час менопаузи, вагітність, годування груддю. 


                                               Як визначити остеопороз: його симптоми
   Остеопороз небезпечний своїм малосимптомним початком, який маскується під артрози суглобів або остеохондроз. Діагностика захворювання найчастіше відбувається при наявності перелому, який може виникнути буквально через мінімальну травму або підняття важких предметів.
   Якщо у Вас з’явився остеопороз, то можна помітити такі його ознаки: зміни в поставі, крихкі нігті, болі в кістках при зміні погоди, руйнування зубів. Чутливі місця: шийка стегна, хребет, зап’ястя і кістки рук.

    Перші симптоми: болі у грудному та поперековому відділах хребта через тривалі статичні навантаження, нічні судоми в ногах, стареча сутулість, крихкість нігтів, зменшення зростання через зменшення висоти хребців, пародонтоз.

 

                                                       Профілактика остеопорозу


1. Фізичні вправи і свіже повітря. Займайтеся помірними фізичними вправами. Якщо у людини "сидяча” робота і малорухливий спосіб життя, то треба намагатися по максимуму рухатися і вправляти свої м’язи фізичною роботою, наприклад, на дачі. А якщо трапляється навпаки, тобто на роботі треба фізично важко працювати, то в інший час не варто навантажувати скелет. Рішення в такому випадку – спокійні прогулянки, фізичні вправи на розтяжку і танці. Частіше гуляйте на свіжому повітрі, бо це сприяє виробленню у достатній кількості вітаміну D, який допомагає засвоюватися кальцію в організмі.

2. Регулярні танці. Танці будуть вельми корисні в якості профілактики остеопорозу. Адже в такому випадку з’являється фізичне навантаження, де кістки будуть навантажені оптимальною мірою. Однак, при остеопорозі навантаження на передні відділи хребців не рекомендуються. Протипоказано також підняття важких речей, це допустимо тільки при згинанні ніг у колінах і обережному підйомі з вантажем.

3. Кальцій. Слідкуйте за кількістю кальцію у своєму раціоні харчування. Дуже багато кальцію (600 мг) знаходиться у 100 г твердого сиру. Включайте в свій раціон молоко, кефір, фрукти, сухофрукти, овочі, горіхи, рибу, капусту брокколі, квасолю – вони будуть набагато корисніші від "аптечного” кальцію.
Пам’ятайте: для засвоєння кальцію потрібен вітамін D, а це означає, що Ви повинні як мінімум 20 хвилин перебувати на вулиці у світлий час доби.

    Застосування подібних заходів профілактики остеопорозу дозволить збільшити щільність кісткової тканини завдяки споживанню кальцію і білкової їжі, і зменшити ризик виникнення переломів.

4. Здоровий спосіб життя. Куріння, вживання алкоголю, переїдання, надмірний прийом ліків, особливо антибіотиків, без призначення лікаря – причини, за якими може виникнути остеопороз.
 

   Якщо у Вас вже є ця проблема, то постарайтеся бути більш обережним і уважним до себе у повсякденних справах. Носіть стійке, зручне взуття, уникайте падінь, щоб захистити себе від переломів.