Дві краплі рятують життя

        Під таким девізом з 21 жовтня 2015 року в області розпочато турову імунізацію проти поліомієліту.

        Поліомієліт є однією з медичних та соціально-економічних проблем більшості країн світу і України теж. З 2010 року і до цього часу охоплення вакцинацією проти поліомієліту дітей першого року життя знизилось до 14%. Україна належить до країн з низькою вакцинацією проти поліомієліту. Ситуація, що склалася у липні 2015 року, коли виявили два захворювання на поліомієліт у Закарпатській області – тривожна. Це сталося через низький рівень  імунізації дітей. Для того, щоб припинити циркуляцію вірусу в Україні – треба проводити вакцинацію.

  Вакцинація буде проходити в три етапи. Ця вакцинація з календарем щеплень немає нічого спільного. Турова вакцинація буде проводитися тільки після отримання інформованої згоди батьків. Щоб подолати поліомієліт, усі діти віком від 2-х місяців до 6 років у двох турах мають бути вакциновані від  поліомієліту оральною полівакциною (ОПВ ). У третьому турі будуть вакцинуватися діти від 2-х місяців до10 років.

       Рівень довіри до щеплень в населення у порівнянні з 2009 роком зріс з 24% до 78%. Вакцина проти поліомієліту практично не має протипоказань, пройшла всі випробування, а побічні дії не перевищують подібних дій від інших вакцин – короткочасне підвищення температури,тимчасова слабкість дитини, незначні м’язові болі.

          Поліомієліт надзвичайно часто викликає пожиттєвий параліч ( в 1 з 200 випадків хвороби ) і навіть може привести до смерті дитини. Способів лікування цього захворювання не існує. Тому вакцинація є єдиним ефективним шляхом захистити дітей.