НА СУМЩИНІ ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ЯКІСНА ТА ДОСТУПНА МЕДИЦИНА

Тамара ІЩЕНКО: «Модернізація медицини – запорука якісних медичних послуг»

 «Реалізація у регіоні завдань і доручень Президента України з модернізації галузі охорони здоров’я має на меті забезпечення жителів Сумщини якісними медичними послугами. Ми прагнемо поліпшити здоров'я людей та умови роботи медичних працівників», – зазначила під час прес-конференції заступник голови облдержадміністрації.

Аби медицина була максимально наближеною до людей, незалежно від того, де вони проживають, на Сумщині запроваджуються сімейні амбулаторії. Нині їх у регіоні – 106. Близько 50% жителів міст користується послугами сімейних лікарів.

«У рамках реалізації реформ, ініційованих Главою держави, в області створюються центри первинної медико-санітарної допомоги. Нині функціонує 5 самостійних центрів первинної медичної допомоги та 8 – у складі центральних районних лікарень. Найближчим часом планується створити ще 11 таких установ», – поінформувала Тамара Іщенко.

На її переконання, реорганізація первинної медичної ланки на засадах сімейної медицини забезпечить доступність медичної допомоги, якість обстеження, лікування та реабілітації пацієнтів у взаємодії з іншими закладами охорони здоров'я, профілактику та раннє виявлення захворювань.

В області триває модернізація матеріально-технічної бази лікувальних закладів. Коштом Державного та місцевих бюджетів закуплено медичного обладнання на 40 мільйонів 810 тисяч гривень.

Завершується добудова та переоснащення пологового відділення Конотопської лікарні з дитячою поліклінікою, Охтирської ЦРЛ. Продовжується будівництво другої черги стаціонарного відділення обласного психоневрологічного диспансеру, а також Великописарівської ЦРЛ, поінформувала Тамара Іщенко.

 «З початку року на Сумщині надається медична допомога населенню відповідно до Закону України «Про екстрену медичну допомогу. У регіоні працює 98 бригад швидкої медичної допомоги. Розширено мережу пунктів екстреної медичної допомоги на базі дільничних лікарень – нині їх 45. До 2015 року планується відкрити ще 12 пунктів швидкої медичної допомоги», – сказала посадовець.

За словами Тамари Іщенко, передбачено створення централізованої оперативно-диспетчерської служби. Нині розроблена карта-схема розташування підрозділів служби, в тому числі пунктів постійного та тимчасового базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Розпочато проектні та ремонтні роботи у Центрі екстреної медичної допомоги, для цього виділено 1,7 мільйона гривень.

У регіоні триває реалізація Національного проекту «Нове життя» – на базі обласного перинатального центру проводяться ремонтні роботи.

В області намітилася тенденція до збільшення народжуваності, констатувала Тамара Іщенко. З початку року на Сумщині народилося на 620 дітей більше, ніж за аналогічний період минулого року. Позитивних результатів вдалося досягти завдяки послідовній та виваженій роботі керівництва області та держави у соціальній сфері: підтримці материнства, значному збільшенню виплат при народженні дитини, переконана заступник голови облдержадміністрації.

«Головне завдання обласної влади у галузі охорони здоров’я – створити умови, за яких жителі Сумщини могли б отримувати увесь комплекс діагностичних, лікувальних та профілактичних заходів на території регіону, не витрачаючи час та кошти на лікування в столичних клініках», – наголосила Тамара Іщенко.