ПРОЦЕС ШВИДКОГО РОЗГОРТАННЯ КАМПАНІЇ З ВАКЦИНАЦІЇ НА МІСЦЯХ КООРДИНУВАТИМУТЬ КЕРІВНИКИ ДЕПАРТАМЕНТІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис ШМИГАЛЬ під час виступу у Верховній Раді 26 січня

«Уряд підготував та продовжує готувати медичну систему для швидкого розгортання кампанії з вакцинації. У першу чергу це стосується логістичної складової: формування маршрутів для оперативної та безпечної доставки вакцин, формування бригад, що проводитимуть щеплення та інші моменти», – сказав Прем’єр-міністр.

Він додав, що вже визначені відповідальні на місцях: «Процес в областях координуватимуть керівники департаментів охорони здоров’я».

Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що підготовлено логістику для безпечного зберігання й транспортування вакцин, є повні розрахунки щодо оновлення холодового ланцюга, сформовано потребу в холодильниках, термобоксах та інструментах контролю дотримання температур.

«Україна має можливість для зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини, яку необхідно зберігати при температурі мінус 80 градусів. Для цього перш за все будуть залучатись приватні фармацевтичні логістичні компанії. Для держави це тимчасові потреби, одноразове партнерство держави та бізнесу тут вигідніше та доречніше», – сказав Глава Уряду.

Перший етап процесу вакцинації буде відбуватися за допомогою спеціальних бригад. Склад бригад вже сформований поіменно.

«Буде працювати більше 500 мобільних бригад. Другий та подальші етапи вакцинації планується проводити у понад 4 тисячах пунктах щеплень. Для належної мотивації зараз спільно з НСЗУ розробляється окремий пакет медичних послуг, який покриє витрати закладів на організацію та проведення вакцинації», – підкреслив Денис Шмигаль.

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/premyer-ministr-ukrayina-bude-zabezpechena-neobhidnoyu-kilkistyu-efektivnih-vakcin