НАРАДА З ПИТАННЯ ПОДАЛЬШОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ БУЙМЕРСЬКОГО ФАПУ

Під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки голови Тростянецької районної державної адміністрації Лілії ГОНТАР, спільно із заступником голови Тростянецької районної державної адміністрації Аліною Шацькою та заступником голови районної ради Олексієм Котком, відбулася нарада з питання подальшого функціонування Буймерського ФАПу

В нараді також взяли участь Буймерський сільський голова Микола Комишанський, головний лікар КНП «Тростянецький ЦПМД» Тростянецької міської ради Світлана Лобода та фельдшер Буймерського ФАПу Сергій Дорош, голова бюджетної комісії районної ради Володимир Злепко та депутат районної ради Василь Провозін, керівництво фінансового управління райдержадміністрації.
«Наразі фельдшерсько-акушерські пункти – одна з невід’ємних складових первинної ланки системи охорони здоров’я в сільській місцевості. Саме вона найближча до людей, саме сюди люди звертаються за першою медичною допомогою. Тому залишити ФАП – вкрай важливо», – зазначила Лілія Хамзаївна.
Головний лікар КНП «Тростянецький ЦПМД» Тростянецької міської ради Світлана Лобода довела до відома присутніх інформацію про те, що удругому кварталі 2019 року КНП «Тростянецький ЦПМД» Тростянецької міської ради не отримав кошти від Буймерської сільської ради на утримання ФАПу і уже витратив власних коштів станом на 03 червня 2019 року – 45,753 тис.грн. Таким чином Буймерська сільрада не виконує умови договору, яким передбачено, що КНП «Тростянецький ЦПМД» Тростянецької міської ради має забезпечити надання первинної медичної допомоги жителям сіл Буймерської сільської ради, а Буймерська сільська рада утримує ФАП шляхом перерахування коштів щокварталу. Враховуючи складну фінансову ситуацію із виконанням сільського бюджету, та за результатами лютневої наради, ініційованою РДА, були переглянуті обсяги видатків на утримання ФАПу і 19 березня цього року була укладена додаткова угода, в якій зменшено обсяг коштів на 2019 рік з 312,61 тис.грн. до 110, 32 тис.грн. Проте і умови додаткової угоди наразі не виконуються сільською радою. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Марина Субот поінформувала членів наради про стан виконання бюджету Буймерської сільської ради у 2019 році. На 2019 рік нею затверджено бюджет в загальній сумі 2994,2 тис.грн., з них: власні доходи 2386,5 тис.грн. та трансфери з районного бюджету 607, 7 тис.грн. 
Виконання сільського бюджету за січень-травень 2019 року по власних доходах склало 80,3%, тобто при плані на звітний період 926, 6 тис.грн. фактично надійшло 744,1 тис.грн., сума недовиконання - 182,5 тис.грн. Плати за землю надійшло 501,7 тис.грн., що становить 78,1% плану. Через невиконання сільського бюджету та відсутності фінансового ресурсу щомісяця виникає кредиторська заборгованість. Так, станом на 01 червня 2019 року заборгованість становить 164,0 тис.грн., з яких заробітна плата з нарахуваннями 140,5 тис.грн. 
При цьому неодноразово сільському голові наголошувалося про проведення заходів по економії та раціональному використанню коштів, враховуючи реальний стан надходжень до бюджету. За 5 місяців поточного року не проведено жодних заходів з економії коштів.
Буймерський сільський голова запевняє, що з метою економії коштів на видатки по утриманню закладу охорони здоров’я планує змінити приміщення для ФАПу, але для цього потрібно провести ремонт. За результатами наради було вирішено рекомендувати сільському голові визначитися із місцем розташування ФАПу та вартістю ремонтних робіт і з липня місяця поточного року розпочати ремонтні роботи, направлені на зменшення витрат на енергоносії. Також було рекомендовано переглянути бюджет та оптимізувати видатки, розглянути можливість ремонту ФАПу за рахунок соціальних угод по СТОВ «Семереньки».

Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.                      Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.

Світлина від Тростянецька районна державна адміністрація Сумської області.