ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ ПРОЦЕС ПЕРЕДАЧІ ДЕРЖАВНИХ ЗЕМЕЛЬ В КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Голова облдержадміністрації Василь ХОМА провів нараду з виконуючим обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Тарасом ГАРАЩЕНКОМ, профільним заступником Віталієм МАКСИМЕНКОМ та директором обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександром МАСЛАКОМ щодо стану проходження земельної реформи в області

«Одне з пріоритетних завдань, яке ставить Президент України, – передача земель сільськогосподарського призначення громадам. Таким чином новосформовані територіальні громади отримають ще один ресурс для своєї діяльності – землю. Це і розвиток, і економіка, і наповнення місцевих бюджетів і, відповідно, благополуччя жителів», – зазначив Василь Хома.

Насамперед голова облдержадміністрації надав доручення Головному управлінню Держгеокадастру в Сумській області провести моніторинг того, як проходить прийняття земель у комунальну власність територіальними громадами.

У числі доручень також і завершення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної форми власності, що будуть передаватися в приватну власність для ведення особистого селянського господарства, зокрема, пільгових категорій громадян. Про результати моніторингу необхідно повідомити в найближчий термін.