ЯК ПЕРЕВІРИТИ СЕБЕ У ПОПЕРЕДНЬОМУ СПИСКУ ВИБОРЦІВ?

З 12.10.2015 року коженвиборецьмає право ознайомитисязі списком виборців та перевіритиправильністьвнесених до ньоговідомостей на своїйвиборчійдільниці

ДВК звичайноїдільницінадсилаєабодоставляє віншийспосіб кожному виборцюіменнезапрошення до 14 жовтня 2015 року включно.

 

Причини з яких виборці мають обов’язково прийти на свою дільницю, щоб ознайомитися зі списками:

1) особисто ви не отримали запрошення на вибори (інколи запрошення приходять не всім членам сім’ї);

2) в іменному запрошенні вказані не правильні ваші дані (ПІБ, адреса проживання);

3) на попередніх виборах ви мали проблеми із включенням до списків виборців або неточностей у них;

4) ви нещодавно переїхали, змінили прізвище, ім’я, дату народження або якісь інші персональні дані;

5) вам нещодавно виповнилося або до дня виборів включно виповниться 18 років.

Якщо ви помітили якісь неточності щодо себе або інших осіб чи не виявили себе/інших осіб у списку виборців, зверніться до ДВК або краще до органу ведення Реєстру (з паспортом) та напишіть заяву щодо уточнення списку виборців.

До 19.10.2015 року виборець має право звернутися до ДВК звичайної дільниці або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодон аявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Виборець особисто подає заяви щодо допущених при складанні попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці неточностей до органу ведення Державного реєстру виборців та дільничної виборчої комісії з місцевих виборів.

Як можнапроголосувативдома?

Виборцю, який внесений до списку виборців на виборчійдільниці, але за віком, у зв’язку з інвалідністючи за станом здоров’я нездатний самостійно пересуватися, ДВК надає можливість голосувати за місцем перебування цьоговиборця (вдома або у палаті лікарні).

Для організації голосування за місцем перебування виборців, нездатних пересуватися самостійно, ДВК в останній день перед днем голосування на своєму засіданні виготовляє витя гзі списку виборців.

До витягузі списку виборців включаються:

1) без рішення ДВК — виборець, постійно нездатний самостійно пересуватися, стосовно якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка, якщо такий виборець до 12 години 24.10.2015 року письмово або особисто не повідомив ДВК про бажання проголосувати у приміщенні для голосування;

2) за рішенням ДВК виборці, які тимчасово нездатні самостійно пересуватися, на підставі їх власноручної заяви та довідки медустанови про стан їхздоров’я, поданих до ДВК, з проханням забезпечити їм голосування за місцем перебування. Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана ним особисто, поштою або через інших осіб не пізніше 23 жовтня 2015 року.