МІСЦЕВІ ВИБОРИ НАБЛИЖАЮТЬСЯ

На 25 жовтня 2015 року Верховною Радою України призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та Законом України "Про місцеві вибори" від 14.07.2015 р. загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Право голосу на виборах мають громадяни України, які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України, належать до відповідної об’єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади та проживають на території населеного пункту (села або селища), де за рішенням об’єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади проводяться такі вибори.

Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є:

1) паспорт громадянина України;

2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які недавно прийняли громадянство України).

Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання. Місцеві вибори є рівними. Громадяни України беруть участь у відповідних місцевих виборах на рівних засадах. Кожен виборець на відповідних місцевих виборах має один голос і може використати його тільки на одній виборчій дільниці, на якій він включений до списку виборців. Участь громадян України у місцевих виборах є добровільною. Виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому він проживає, участі у місцевих виборах не бере, крім випадків, коли виборець включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці. Виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але за віком, у зв’язку з інвалідністю чи за станом здоров’я не здатний пересуватися самостійно, дільнична виборча комісія надає можливість голосувати за місцем перебування (проживання) цього виборця.

Кожен виборець може звернутися безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців про уточнення персональних даних, а також щодо наявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Також служба розпорядника Державного реєстру виборців Центральної виборчої комісії на офіційному веб-сайті «Державний реєстр виборців» (www.drv.gov.ua) створила програмний ресурс «Особистий кабінет виборця», де кожен виборець може перевірити свої персональні дані не виходячи з власної оселі, за умови наявності доступу до інформаційної мережі інтернет.

Отже, шановні виборці, незалежно від виборчих процесів, ми працюємо для Вас завжди, для того, щоб Ви беззаперечно потрапили до списків виборців та змогли реалізувати своє конституційне право – право вибору. Тому запрошуємо заздалегідь звернутися для уточнення та перевірки своїх персональних даних безпосередньо у відділ ведення Державного реєстру втборців за адресою: м.Тростянень, вул.Горького, 3, каб. № 40 (3-й поверх), тел.: (05458) 5-15-83.

З повагою, начальник Відділу ведення

 Державного реєстру виборців

апарату Тростянецької РДА

Ольга Токарєва