ВИБОРИ — СЕРЙОЗНИЙ КРОК В МАЙБУТНЄ

Відповідно до Конституції України чергові вибори сільських, селищних, міських голів відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах (стаття 141). Останні вибори пройшли восени 2010 року, а отже прийшов час готуватися до чергових місцевих виборів, що мають відбутися вже скоро. Вибори в місцеві ради тісно пов’язані з реформою місцевого самоврядування, що незабаром має відбутися. Незалежно від того, коли вони будуть призначені та за яким законодавством, для успішного їх проведення потрібні якісні списки виборців.

Багатьом громадянам, які мають право голосу, надто знайома проблема, з якою їм доводиться стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ немає у списках виборців. Така ситуація порушує конституційні права громадян, позбавляє можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата чи політичну партію. З боку держави затрачено чимало зусиль, щоб створити ефективну систему обліку виборців, а саме було створено автоматизовану інформаційно-телекомунікаційну систему “Державний реєстр виборців”. На жаль, без активності самих виборців по уточненню своїх персональних даних ця система не є достатньо дієвою. Тож, запрошуємо  всіх  виборців нашого району скористатися своїм правом та перевірити свої персональні дані прямо зараз, не очікуючи найближчих виборів.

         Особливу увагу потрібно звернути таким громадянам:

  • яким нещодавно виповнилося 18 років;
  • які змінили місце реєстрації;
  • змінили прізвище;
  • набули громадянства.

Також слід зазначити, що кожен, хто має доступ до мережі Інтернет може відвідати “Особистий кабінет виборця”. Цей програмний ресурс можна знайти на офіційному веб-сайті “Державний реєстр виборців”, що знаходиться за посиланням www.drw.gov.ua. З його допомогою кожен може отримати інформацію про своє включення до Реєстру. Всі звернення, які надходять через мережу Інтернет, ретельно перевіряються працівниками відділу ведення  Державного реєстру виборців. За результатом перевірки може прийматись рішення про включення виборця до Реєстру або внесення змін до його персональних даних. Саме тому при внесенні через вказаний інтернет-ресурс запиту в обов’язковому порядку варто дотримуватися певних правил, а саме:

  • вказувати достовірні відомості у відповідності до даних паспорта громадянина України;
  • дані вносити лише державною мовою з дотриманням правил українського правопису.

Отже, шановні виборці, незалежно від виборчих процесів, Державний реєстр виборців працює для Вас завжди. Чекаємо Вас у відділі за адресою: м.Тростянець, вул. Горького, 3, кабінет №40 (3-й поверх). Контактний телефон: 5-15-83.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Тростянецької районної державної адміністрації