ЗАТВЕРДЖЕНО НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЛАН УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ ДО 2030 РОКУ

Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко повідомив на своїй офіційній сторінці в соцмережі Фейсбук, що Кабінет Міністрів України затвердив Національний план управління відходами до 2030 року.

Детальну маршрутну карту розробили на основі стандартів ЄС та економіки замкненого циклу. План визначає заходи, що дозволять Україні протягом наступних 10 років перейти на нову модель поводження з відходами на зразок тієї, що діє в європейських країнах.

План передбачає такі кроки:

  • пакет завдань щодо кожного виду відходів – від прийняття необхідної правової бази до конкретних заходів зі збирання, переробки та утилізації;
  • розробка регіональних планів управління відходів;
  • будівництво регіональних полігонів для відходів, що не є небезпечними;
  • будівництво регіональних комплексів з відновлення побутових відходів;
  • прийняття закону про «Муніципальні відходи»;
  • розробка нових ДБН щодо полігонів.

«В Україні сьогодні спалюється 2,7% твердих побутових відходів (ТПВ), а в ЄС цей показник – 26%; у нас переробляється лише 3,2% ТПВ, а в ЄС – 43%; захороняється в Україні – 90% ТПВ, тоді коли в ЄС лише 31%. Реалізовуючи Стратегію управління відходами, маємо скоротити це відставання», – зазначив віце-прем’єр.

У Міністерстві екології раніше повідомляли, що у 2019 році буде створено єдиний орган, який регулюватиме управління відходами

https://menr.gov.ua/news/33133.html