Аналіз проходження опалювального періоду 2017-2018 років та стану підготовки енергетичних господарств суб’єктів господарювання до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років

Тростянецька районна державна адміністрація інформує, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Сумській області з початку опалювального періоду 2017-2018 рр. і до його завершення, здійснювався щоденний моніторинг проходження опалювального періоду в Сумській області та технологічних порушень, що виникли в системах централізованого теплопостачання області.

За час проходження ОП 2017-2018 рр. у Сумській області сталося 4 технологічних порушень в системах централізованого теплопостачання, які класифікуються як відмови, а саме:

-одна відмова - у розподільчих теплових мережах ТОВ "ШП "Харківенергоремонт", Шосткинська ТЕІД. магістраль ТМ №2, ділянка розподільчої теплової мережі від (ВТ) вузлу теплового 346 до вузлу теплового 348 по вул. Ціолковського в м. Шостка. Найбільша тривалість ліквідації вказаного технологічного порушення склала більше однієї доби (38 годин).

-дві відмови - у внутрішньобудинкових системах опалення у 2-х житлових будинках міста Суми, в тому числі найбільша тривалість ліквідації порушення не перевищувала 1-ї доби по 2-х житлових будинках.

-порив внутрішньобудинкового трубопроводу опалення в житловому будинку № 12 по просп. Шевченка м. Суми. Роботи виконувало TOB "КК "Коменерго-Суми".

-порив внутрішньобудинкового трубопроводу опалення в житловому будинку № 35 по вул.Привокзальна. Роботи виконувало TOB "КК "ДомКом Суми".

-одна відмова через припинення газопостачання по причині відсутності підтверджених обсягів природного газу на січень місяць 2018 року теплопостачальній організації ТОВ "Шостка - тепло" на котельню по вул. Бульварна, буд. 3. Джерело теплопостачання (котельня) не працювало 24 години 25 хв. Недотоп склав - 51,0 Гкал.

На підставі проведеного аналізу під час проходження ОП 2017-2018 рр. основними причинами порушень теплопостачання соціально важливих споживачів Сумської області є:

- корозійне зношення трубопроводів теплових мереж систем централізованого теплопостачання;

- вплив сторонніх осіб (спеціалізованих організацій області, які забезпечують теплопостачальним організаціям електро-, газо- та водопостачання).

На підставі проведеного аналізу під час проходження ОП 2017-2018 рр. Основними причинами порушень теплопостачання соціально важливих споживачів Сумської області є:

- корозійне зношення трубопроводів теплових мереж систем  централізованого теплопостачання;

 - вплив сторонніх осіб (спеціалізованих організацій області, які забезпечують теплопостачальним організаціям електро-, газо- та водопостачання).

З метою належної та своєчасної підготовки енергопостачальних, енергопередавальних організацій, споживачів теплової та електричної енергії Сумської області до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років
інспекція Держенергонагляду у Сумській області проводить роботу по
посиленню контролю за ходом підготовки суб’єктів господарювання області до сталої роботи в умовах ОЗП 2018-2019 років та пропонує включити представника інспекції до складу районного (міського)штабу з підготовки до ОГІ та забезпечити контроль планування та виконання наступних робіт суб’єктами господарювання  району (міста) до  початку осінньо-зимового періоду 2018-2019 років:

-ремонт теплових установок і мереж, обладнання електроустановок та мереж;

-проведення на належному рівні навчання персоналу, що обслуговує енергетичні об’єкти;

-приведення схеми електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями;

-проведення промивок та гідравлічних випробувань трубопроводів теплових мереж соціально-важливих споживачів та внутрішньо-будинкових систем теплопостачання;

-перевірку пристроїв релейного захисту та автоматики;

-перевірку технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики;

-відновлення теплоізоляції теплових мереж, споруд, інженерних об'єктів та під'їздів житлових будинків;

-перевірку роботи засобів обліку електричної та теплової енергії до роботи в умовах низьких температур.

Окремо рекомендуємо забезпечити контроль за проведенням:

-протиаварійних тренувань з відповідним технічним персоналом суб’єктів
господарювання;

-укомплектуванням робочих місць виробничого персоналу оперативною та технічною документацією;

-перегляду та, за необхідності, внесення змін до Положення про взаємовідносини між споживачами та електропередавальною організацією стосовно оперативного керування електрогосподарством, у тому числі при включенні резервних автономних електростанцій.