НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ ОЧІКУЄТЬСЯ РОЗШИРЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ГРОМАД У ВСТАНОВЛЕННІ ТАРИФІВ НА ТЕПЛО-, ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підтримує політику децентралізації та розширення повноважень місцевих органів влади у встановленні тарифів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення.

Голова НКРЕКП Дмитро Вовк під час свого виступу на П'ятому засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка повідомив, що відповідні рішення будуть прийняті в поточному місяці.

Зокрема,з метою децентралізації повноважень у встановленні тарифів розширяться повноваження місцевих органів влади в частині ліцензування:

з виробництва теплової енергії в обсязі виробництва - до 170 тисяч Гкал та транспортування і постачання теплової енергії - до 145 тисяч Гкал.

За таких умов 74 % діючих ліцензіатів НКРЕКП переходять під ліцензування місцевими органами влади.

Крім того, місцеві органи влади будуть встановлювати тарифи у сфері водопостачання та водовідведення у разі, якщо: сукупна чисельність населення - до 100 тисяч осіб; - до 300 тисяч метрів кубічних на рік із централізованого водопостачання; - до 200 тисяч метрів кубічних на рік з централізованого водовідведення.

Таким чином, 67 % діючих ліцензіатів у сфері водопостачання та водовідведення Регулятора переходять під контроль місцевих органів влади.

Президент України Петро Порошенко в своєму коментарі до виступу Дмитра Вовка підтримав децентралізацію встановлення тарифів на комунальні послуги та запропонував в найкоротший термін прийняти це рішення.

Презентація «Ключові новації ліцензійних умов у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Децентралізація повноважень по регулюванню тарифів» знаходиться на сайті http://decentralization.gov.ua/news/item/id/4 812.