Увага! Зима – сезон підвищеного травмування!

Для попередження зимового травмування необхідно дотримуватися таких правил:

1)     Зимове взуття повинно бути не тільки теплим, але и зручним та на плоскій та ребристій підошві;

2)     Ходити в ожеледицю необхідно трішки ковзаючи, ніби на маленьких лижах, бажано йти, як можна повільніше і маленькими кроками. Намагайтеся обходити явні ділянки ожеледиці. Спеціально ковзати по льоду не варто, це збільшує обледеніння підошви. Запам'ятайте:  чим швидше ви йдете,
тим більше ви ризикуєте впасти.

3)     При заняттях зимовим спортом потрібно дотримуватися техніки безпеки, користуватися захисними аксесуарами (шолом, налокітники, наколінники, тощо).

4)     Важливо навчити дитину техніці безпеки при катанні на санчатах, лижах та ковзанах. Забезпечити дітей необхідними засобами захисту.

5)     Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.

6)     Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно.

7)     Не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування.

8)     При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або тільки тоді, як транспортні засоби вже зупинилися.

9)     Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспорту, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.

10)       Залізниці взимку також дуже небезпечні, адже скрізь слизько. Якщо виникає необхідність переходити залізничну колію, то будьте уважні.

11)     Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі або хтось ненароком може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.

12)     Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

13)     Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.