СУМЩИНА СЕРЕД 12 ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ, ДЕ СТАРТУВАВ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ З АВТОМАТИЗАЦІЇ БАЗ ДАНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНИХ ХАРАКТЕРИСТИК БУДІВЕЛЬ

Мінрегіоном за підтримки Проекту міжнародної технічної допомоги «Реформа у сфері енергоефективності в Україні» Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) розпочато у 12 обласних державних адміністраціях України пілотний проект з автоматизації баз даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель

До бази даних включені будівлі, що утримуються за рахунок коштів обласного бюджету. Проект є підготовчим етапом до формування загальнонаціональної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель і сприяння впровадженню систем енергоменеджменту в будівлях публічного сектору.

Наразі налаштовано тристоронню співпрацю між Мінрегіоном, кожною з 12 пілотних облдержадміністрацій та експертами з технічної підтримки Проекту GIZ. За результатами співпраці в березні цього року сформовано базу даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. Також відпрацьовано переліки будівель обласних бюджетних установ, проведено збір та перевірку інформації щодо технічних та експлуатаційних характеристик будівель, навчання представників головних розпорядників обласного бюджету та менеджерів окремих установ щодо роботи в автоматизованій системі, внесені необхідні показники до національної бази. У Сумській облдержадміністрації заповнення  показників у базі будівель добігає до 75%. Більше 75% вже заповнили Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Рівненська, Херсонська, Чернівецька області.

Попереду робота зі збору та перевірки інформації щодо технічних та експлуатаційних характеристик будівель, рівня енергоспоживання, робота з типологізації для забезпечення якісних показників, необхідних для оцінки та прогнозування енергоспоживання будівлями в ході розробки Стратегії термомодернізації будівель.

Згодом буде відкрито публічний доступ до рейтингу будівель обласних бюджетних установ, посилання до відповідного розділу національної бази буде згенеровано експертами GIZ.

Довідково. Проект виконує важливу роль для виконання Україною зобов’язань за пунктом 715 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Європейським співтовариством з атомної енергії, а також для імплементації статті 5 «Показова роль будівель органів державної влади» Директиви 2012/27EU Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2012 р. та виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №732 «Про затвердження Плану заходів із впровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах».

За матеріалами сайту Мінрегіону: https://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/zhkh/reforma-u-sferi-energoefektivnosti/energoefektivnist-u-gromadskih-budivlyah/informatsiyno-analitichni-materiali-energoefektivnist-u-zhitlovih-budivlyah-energoefektivnist-u-gromadskih-budivlyah/pilotnyj-proekt-minregionu-z-formuvannya-zagalnonaczionalnoyi-bazy-danyh-energetychnyh-ta-ekspluataczijnyh-harakterystyk-budivel-12-oblasnyh-derzhavnyh-administraczij-za-pidtrymky-proektu-giz/